Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 hónapja megbuktam forgalmi...

1 hónapja megbuktam forgalmi vizsgán, mert borzasztóan izgultam, és elrontottam az utolsó 3 percbe. Ma voltam ismét, és mégjobban izgultam, remegett a lábam es teljes katasztrófa volt az egész, vizsga előtt 2-3 nappal már fáj a hasam, hasmenésem van?

Figyelt kérdés

Mit lehet ezzel kezdeni? Oktatóm is mondja,h nem is kell nekem több pótóra tulajdonképpen mert nagyon jol megy amikor vele vezetek, de viszgán olyan hibáim vannak a stressz miatt...

A vizsga előtt mar napokkal fáj a hasam, hasmenésem van..



2021. aug. 13. 10:52
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
78%
akkor vegyél mély levegot és szivdki és ne izgulj koncetrálj
2021. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
9%
Feltehetően alkalmatlan vagy a vezetésre. Keress fel ezzel foglalkozó pszichológust, mert később éles helyzetben ezzel balesetet fogsz okozni. (és köszi a lepontozást, de akkor egy részletes indoklást is kérek, hogy miért). Léteznek stressz csökkentő, szorongás oldó módszerek. Nem gyorsak de hasznosak. Vagy várj pár évet (gondolom 17-18 éves vagy és kell menőzni a haveroknak az a jogsi) és akkor lehet, hogy már alkalmas leszel erre.
2021. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

2esnek

Az első alkalommal egészen jól ment, nem volt semmi hibám csak egyszer rossz irányba mentem de szabályosan, és az utolsó 3percben belső sávból kanyarodasnal külső sávban kanyarodtam(megszunik a belso sáv és igy akartam egyszerűbben ,de elfelejtettem indexelni, de körülnéztem nem volt körülöttem senki)

Igen 18 éves vagyok.

Csak fura volt a mostani vizsgam mert előző vizsgánál azért nem remegett a lábam meg mikor elkezdtek vezetni nem voltam ennyire ideges.

Nem semmi köze a menőzésnek őszintén, apám mondta hogy akkor most így karantén alatt kezdjem el.

Nem én pontoztalak le.

És csak vizsgán megy szarul, oktató mellett(nem nyúl bele) hibátlanul mentem 2x2órát a vizsga előtti 2 napba.

2021. aug. 13. 12:49
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos én se tudok okosságot írni, szerintem erre nincs megoldás csak át kell vészelni valahogy azt a 40-50 percet.

Nekem is volt sikertelen vizsgám és azt hittem képtelen leszek valaha is levizsgázni a kudarc miatt aztán mégis meglett. Bízz magadban, hogy most csak azért is megmutatom mit tudok! Tapasztalatból írom nem lehet úgy nekimenni a vizsgának, hogy még te is kételkedsz magadban! Menni fog! Sok sikert! 😉

2021. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes, én az OKTATÓMMAL beszéltem meg ezt a dolgot, és azt mondta, hogy a vizsgastressz és a balesetveszélyes szituáció más. Az, hogy a vizsgastresszt nem tudod lereagálni, még nem determinálja, hogy éles helyzetben ne tudnád megtenni, ami helyes.


A vizsga folyamatos stressz, de jóval kisebb mértékű, mint egy veszélyes közlekedési helyzet. Ám pont elég ahhoz, hogy elcsússz miatta. Míg a balesetveszély hirtelen jön, és általában kitisztulsz.


Szóval ne mondjátok neki, hogy alkalmatlan a vezetésre. Ha az oktatója dicséri, akkor hallgassunk inkább rá, ő jobban tudja.

2021. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Közbe beszéltem oktatómmal, azt mondta hogy sajnálja mert az autóját is rámbízná, olyan jól vezetek. Csak egyszerűen vizsgán nagyon izgultam most, és félek hogy legközelebb is izgulni fogok..

Azt javasolta, hogy most legalább 1 hónap szünet hogy kicsit rendbe jöjjek így fejbe aztán újra megpróbálom..

2021. aug. 18. 09:50
 7/28 anonim ***** válasza:
88%

Lehet hülyén fog hangzani (/hangozni?) amit mondok, de szerintem gondolj arra, hogy úgyis meg fogsz bukni... Mármint úgy értem, hogy az esélytelenek nyugalmával indulj vizsgázni, készülj rá hogy benne van a pakliban hogy megbuksz és újra vizsgáznod kell majd. Ha meg átmész, akkor kellemes meglepetésként fog érni.

Én B-nél és C-nél is a vizsga előtti gyakorló órán voltam a legbénább, C-nél még a tahográf korongot is rosszul töltöttem ki és beraktam fordítva😅 A vizsgán úgy voltam vele, hogy megeshet hogy megbukok, de nem baj, max akkor a vizsga egy kicsit drágább, "sima" órának számít, ergo ha hibázok, akkor is igyekszem minnél körültekintőbben folytatni az utat.🤷‍♂️

18/f

2021. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Jaa, és meg lett elsőre mind a kettő😎
2021. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
20%
Aztán az ilyen emberek okoznak balesetet amikor meglátnak egy rendőrt, és hirtelen beletaposnak a fékbe. Mert vissza jön a "vizsgadrukk". Meg láttam olyat, hogy a rendőr le akarta állítani és úgy megijjedt, hogy a rendőrautóban állt meg az illető. A valós forgalomban rengetegszer előjöhet ilyen szituáció amikor úgy érzi az ember, hogy "vizsgázik" és "1000-en nézik". Vagy ilyen az amikor a cammog 40-el majd a VÉDA kapú előtt nyom egy satuféket, és elkezdi igazgatni az övet meg mindent, csakhogy "véletlenül se...". Meg ez az a típus aki már Záhonynál besorol a belső sávba, mert tudja, hogy majd Sopronnál balra akar kanyarodni. Meg beáll 70-re Keszthelynél és ezt a tempót tartja Bp-ig függetlenül aztól, hogy lakott terület, 71-es út, az autópálya, vagy mi van alatta. Aztán meglátja Bp táblát fékez és onnan 45-el közlekedik hazáig.
2021. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
#9. Nem mindegy szerintem, hogy egy órán keresztül, folyamatosan néznek, vagy simán lecsekkolják az irataidat, megfújatják a szondát 1 perc alatt, aztán viszlát.
2021. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!