Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy ismerős eladásra ajánlott...

Egy ismerős eladásra ajánlott nekem egy Skoda 120 L-t. Azt mondta, 100000Dt alatt már vihetem, gondolom, már 50-ért is adná, mert amúgy bontóba viszi, ha nem kell senkinek. Érdemes rá költeni?

Figyelt kérdés

89-es évjárat, van rajta érvényes műszaki (ami viszont az idén lejár), de 60000km felett van, a karosszéria eléggé rohad. Egy kicsit füstös.

Vidéken van, de a saját lábán hazajön.

Hobbiautónak gondoltam, egyébként is eléggé a keleti autók rajongója vagyok.

Lakatolni érdemesebb, vagy jó minőségű bontott alkatrészekre cserélni? (pl. bontott motorháztető lakatolás/fényezés helyett).



2021. aug. 14. 17:01
 1/10 A kérdező kommentje:
100000Ft
2021. aug. 14. 17:02
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ha hobbiautónak szánod, bizony rengeteget kell majd rá költened. Valószínű kell majd egy alapos lakatolás és teljes újrafényezés neki, na meg egy új motor bele. És ez csak a kezdet.
2021. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát. ez beleinvesztálós.. '89-ben még létezett 120L?

Amúgy ez tényleg olyan buli hogy ha nem értesz hozzá akkor locsolhatod bele a pénzt, de ha végigcsinálod, akkor lesz egy autód amilyen másnak pénzért sem lehet, és ha szépre/jóra sikerül, akkor értéke is lesz.

2021. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha eredeti alkatrészek vannak benne, motorikusan ok és nem rohad, hobbiautónak kell és értesz a szereléséhez ill OTnak szánod, akkor hajrá


Közlekedésre nem alkalmas

2021. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rohad próbálnék faragni az árból
2021. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eredeti, de rozsdásodik, például a kilincsnél, a lemezek széleinél. Folyamatosan a szabad ég alatt volt, ponyvát, vagy garázst sosem látott.
2021. aug. 14. 17:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Hobbi autónak akarod és az a kérdés, hogy érdemes-e...

Eleve nonszensz felfütés. Nem azért vesz valaki hobbi autót mert érdemes, vagy megéri, hanem azért, mert tetszik neki, szereti stb.

Semmilyen ép ész érv nem szól egy ilyen Skoda mellett még veteránozós megközelítésben sem. Most elhozod 50k-ért, aztán ha OT-s akarsz belőle csinálni akkor a vételár sokszorosa rámegy majd (szó szerint), öreg rozsdás, rohadó, gyenge és problémás autó.

2021. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem jobban megéri-e, mint például egy 200e-körül árult régebbi évjáratú, de karbantartott társa.

Motorcserécel szerintem eleve nem lehet OT.

2021. aug. 14. 18:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mármint, hogy most veszel 200k-ért egyet és három év múlva lakatoltatod ki az egészet és fényezteted telibe 400k-ért, vagy most veszel 50k-ért és most lakatoltatod ki az egészet és fényezteted telibe 400k-ért. Pénztemető egy ilyen Skoda minden megközelítésben. Ha ezek az 50 vs. 200k beruházáson már el kell gondolkoznod, hogy anyagilag mi fér bele, akkor egyszerűen ehhez az egészhez nincs elég pénzed
2021. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krwkco ***** válasza:

"a karosszéria eléggé rohad. Egy kicsit füstös."

Nem az számít, hogy felül mit látsz, hanem az, hogy alul mi a helyzet. A küszöböknél, a tartóelemeknél, a futómű bekötési pontoknál. Ezeket nem tudod úgy leakasztani, mint a motorháztetőt.

Hobbiautónak akkor jó, ha a karosszéria-lakatosság a hobbid. De még ott is problémás, mert már nem nagyon lehet javítóalkatrészeket kapni hozzá. Már a bontottakból is kevés van és azok is ugyanott rozsdásodtak el.

2021. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!