Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban én reagáltam túl egy...

Valóban én reagáltam túl egy apróságot?

Figyelt kérdés
Motorcserére vittem az autóm, (astra k 2016) és még a munka legelején szemtanúja voltam, ahogy a két szerelő leszereli a motorháztetőt, és feltették az autóm tetejére. Mindezt úgy, hogy nem is tettek közé kartont, vagy valami rongyot, hanem csak vasat a vasra, ráadásul nem is finoman helyezték rá, mert kb 1centiről elengedte az egyik. Ezt látva ideges lettem, hogy összekarcolják és szóltam, hogy azonnal vegyék le. Egy aprócska karcolás valóban látszott a motorháztetőn, de a szerelők azt mondták, hogy azt már azelőtt is úgy volt. Ezekután mondtam, hogy már nem szeretném velük megcsináltatni, és szereljék vissza a gépháztetőt, majd eljöttem fizetés nélkül.

2021. aug. 16. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Az én reakcióm is hasonló lett volna, alap dolog, hogy tesznek alá valami puha rongyot. Gondolom milyen igényes munkát végezhetnek, ha erre sem figyelnek.
2021. aug. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen jogos részedről.
2021. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ritka nagy trógerség, pláne a tulajdonos előtt, szerencséd volt, ki tudja mit kókányoltak volna össze ilyen hozzáállással.
2021. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem picit túlreagáltad. Az pici karc lehet már azelőtt is ottvolt, ha pedig mégsem akkor sem jelentős kár.

Leginkább az a pofátlanság részedről, hogy eljöttél fizetés nélkül. Legalább azt az egy elkezdett munkaórát ki kellett volna fizetned.

2021. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
#4 Hogyne, sőt, a kérdező kártérítést kellene fizessen, mert az egyik szaki meghúzta a hátát a nagy erőlködés közben, a másik professzionális motorszerelő munkatársnak meg előjött az aranyere, igaz?
2021. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, még a karcot is ki kellett volna políroztassa velük, amit természetesen 100%-ban ki is fizet, nem? Nehogy már még a kérdező legyen a hibás, mert kárt tesznek a kocsijában és szólni mer érte. Nagy szerencse amúgy, hogy ezt még pont láttad.
2021. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerelőként mondom, hogy ez amellett, hogy kóklerség, még hatalmas pofátlanság is a kollégák részéről. Ha ilyen alkalmazottaim lennének, már elzavartam volna őket, a kuncsaft részére pedig kedvezményt ajánlanék a motorcserére, természetesen miután saját költségen kijavítottuk a karcolást is.
2021. aug. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos a felháborodásor. Kérdem én, ugyan ezt megcsinálnák egy 20-30 milliós kocsival is?


Miért kell feltenni a motorháztetőt a kocsi tetejére? Valaki aki autószerelő, mondja már meg. Eszembe nem jutna ekkora f@szságot csinálni. Nincs jobb helye annak a tetves géptetőnek, mint a kocsi tetején, de komolyan?


Én úgy elküldtem volna őket még pluszba az anyjukba, mint annak a rendje. Ne szórakozzatok már, hogy "nem jelentős a kár", meg "mivan ha nem is akkor keletkezett a karc". Kizárt dolog, hogy anélkül felteszel bármilyen vasat a kocsid tetejére, hogy összekarcold...


Persze, még legyek is hálás nem? Fizessem ki az elkezdett órát? Persze. Ők legyenek hálásak ha nem políroztatom ki velük... Rosszabb esetben fényeztetem újra a tetejét az ő költségükön.

Hogy lehet ekkora baromságot csinálni?


Aki ezen a véleményen van, szóljon. Aztán majd megkarcolom szándékosan a kocsiját, de "csak kicsit". Kíváncsi lennék, akkor is ez lenne-e a vélemény. Hogy csak "kis kár".


Egy teljesen felesleges baromsággal... Mert azt mondom, hogy rendeltetésszerűen cserélnek valamit. Valamit vesznek ki valahonnan, kicsi a hely, véletlenül odaverik, azt még csak-csak el tudom fogadni. De az, hogy egy teljesen felesleges művelettel összekúrják az autót, csak azért, mert nekik úgy kényelmes... Jóhogy nem ül rá a kocsi tetejére a csóka, mert neki az a jó.

2021. aug. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!