Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Dio miután berúgjuk a...

Honda Dio miután berúgjuk a berúgó pedállal maxon elkezd pörögni mintha csumig húznám a gázt. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Hello mindenkinek!

Mai nap tartottam haza melóból és nyáron álltalában motorral szoktam menni, viszont ma megadta magát a kis robogó. Elindultam vele és 2 utca után arra lettem figyelmes, hogyha elengedem a gázt ugyan úgy gyorsul a motor. Leállítottam és középsztenderen újra indítottam de ugyan azt produkálja azóta is sajnos. A gázt próbáltam húzgálni össze vissza hátha ott a bovdennek lehet baja de nem javult meg.



2021. aug. 17. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Fenn ragadt a síktolattyú.
2021. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Vagy a bowden akadt meg, vagy a karbiban valami.

Egyértelműen mechanikus hiba, a gázkar, és a karbi között.

Ezen a vonalon kell elindulni.

2021. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első válasuzolónak lett igaza. Szét szedtem azt megmozgattam már utána indítás után jó volt. Kicsit megpucoltam meg befújtam WD40el remélem ezután jó lesz sokáig.
2021. aug. 17. 19:46
 4/6 krwkco ***** válasza:

Nem ismerem ezt a robogót, de: A benzin motoroknál a terheletlen fordulatot a beszívott levegő mennyisége szabályozza. (A keverékképzés ehhez adagolja a benzint.)

A motor azért pörög, mert sok levegőt kap. Azt kell megkeresned, hogy hol. Pl nyitva van a pillangószelep. Vagy lyukas valahol egy cső.

2021. aug. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

Hát erre hamar választ kaptál.

Jól sejtem, hogy ez a síktolattyú is a levegőmennyiséget szabályozza?

2021. aug. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia, nem vagyok nagy szaki de amit leírtál arra azt tudom mondani, hogy valós. Nem tudom pontosan a síktolattyú hova csatlakozik és közvetlen mit mozgat viszont azt igen, hogy a bovden húzza és az volt beakadva. Az volt a probléma, hogy cső gázon mentem vele és ezért tudott kiakadni.
2021. aug. 18. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!