Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elképzelhető-e szerintetek, -...

Elképzelhető-e szerintetek, - a lent olvasható feltételek mellett, - hogy a kinézett 2,8 milliós használtautó vételárát 2 millió forintra alkudjam?

Figyelt kérdés

Az autókereskedésnél a kinézett gépjármű bizományban van és legalább fél éve nem talál gazdára. Papírozott szervizelőélete nulla, a carvertical adatai alapján 2012-ben volt egy olyan balesete, ami miatt a forgalomból is kivonták, Lengyelországban helyezték újra forgalomban - vélhetően újraépítették - azóta megtett 130 ezer km-et (összesen 160 ezer km van benne). Az előzetes utánajárásom alapján (lévén, hogy több, mint 10 éves típusról van szó) kb. 1 millió ft ráfordítással rendbe tehető, ha baj van. A kereskedésben a motor szépen jár, az eladó elmondása szerint hétvégi kocsi volt.

Mindezek alapján eltúlzó-e az az összeg, amelyet kínálnék érte? (Személy szerint én reálisnak érzem, de nem akarok bántóan alacsony összeget mondani, ezért kérem a véleményeteket.)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. aug. 19. 08:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod amíg nem próbálod meg.
2021. aug. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem miért akarsz 2-3 millát kiadni egy tetőre rakott törött toldozott-foldozott szarért
2021. aug. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 krwkco ***** válasza:
100%

"a kinézett 2,8 milliós használtautó vételárát 2 millió forintra alkudjam?"

Ha a fenti hátrányok miatt csökkentették az árát 2,8 millióra, akkor nem igazán.

Nem tudjuk, milyen márka, típus, évjárat. De Te tudod! Nézd meg a hasonló használt autók árait, amiknek nincs ilyen hibalistája. (Vagy van, csak az eladó nem írja le.) Ha ezekhez képest a 2,8 olcsó, akkor nem fog sikerülni ilyen sokat alkudni.

Egyébként is: egy kompromisszumos alkunál, ha az eladó 2,8-at mond a vevő meg 2-t, akkor a legvalószínűbb, hogy középen (2,4) találkoznak. Ha egyáltalán létrejön az üzlet.

2021. aug. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát én még fél millát se adnék egy roncsért.

Mert az is lehet hogy csak annyira van össze hegesztva hogy legalább ki nézzen valahogy.

2021. aug. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te 2,8-ért megvennéd és még egy millát ráakarsz költeni?

Valami baj van nálad, szerinted miért nem kelt el?

2021. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel semmi konkrétumot nem írsz róla, így azt senki nem tudja megmondani, hogy reális-e az ár. De így elsőre egy romhalmaz lehet. Én nem költenék rá egy fillért sem. Az egy dolog, hogy egy motorgenerál 1 millió, de ha meg van rogyva a kasztni valahol, akkor nincs az a pénz, amiből javítod.

Egyébként ez a közel 30% alku nekem soknak tűnik. Nyilván nem sürgős eladni, elfér a placcon

2021. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szerintem reálisan 2.5-re lehet lealkudni, max 2.4..


írj már egy típust.. senki nem fog odarohanni és megvenni, ne aggódj, meghagyjuk neked ezt a tuti üzletet :D

2021. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem, ez túl sok. 2,5-re tudnád

De kérdem én, miért akarsz egy ilyen problémás előéletű autót venni? Nézzél egy másikat.

2021. aug. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egy Mini R56S-ről van szó, 2009-es évjárat. (Bőrbelső, elektromos napfénytető, automata váltó.)
2021. aug. 19. 10:19
 10/16 anonim ***** válasza:
És te tovább akarod értékesíteni... Jól gondolom? Mert épeszű ember magának ilyen kettőből összetákoltat és kétesen lepapírozott "autót" nem vesz.
2021. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!