Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elképzelhető-e szerintetek, -...

Elképzelhető-e szerintetek, - a lent olvasható feltételek mellett, - hogy a kinézett 2,8 milliós használtautó vételárát 2 millió forintra alkudjam?

Figyelt kérdés

Az autókereskedésnél a kinézett gépjármű bizományban van és legalább fél éve nem talál gazdára. Papírozott szervizelőélete nulla, a carvertical adatai alapján 2012-ben volt egy olyan balesete, ami miatt a forgalomból is kivonták, Lengyelországban helyezték újra forgalomban - vélhetően újraépítették - azóta megtett 130 ezer km-et (összesen 160 ezer km van benne). Az előzetes utánajárásom alapján (lévén, hogy több, mint 10 éves típusról van szó) kb. 1 millió ft ráfordítással rendbe tehető, ha baj van. A kereskedésben a motor szépen jár, az eladó elmondása szerint hétvégi kocsi volt.

Mindezek alapján eltúlzó-e az az összeg, amelyet kínálnék érte? (Személy szerint én reálisnak érzem, de nem akarok bántóan alacsony összeget mondani, ezért kérem a véleményeteket.)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. aug. 19. 08:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Persze, az autókereskedők, akik ebből élnek arról híresek, hogy az ár egyharmadát elengedik.
2021. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csoda hogy nem tudja eladni,a Minik híresen pénztemetők,így félig összecsukva,ki tudja hogy összelapátolva meg főleg.Közelébe ne menj ilyen autónak ha nem akarod az összes pénzed rákölteni egy roncsra
2021. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért van itt sok tudós kasztnis....

Egy szakszerűen helyreállított, javított kocsi pont ugyanolyan jó, mint a többi.

Az is tévedés, hogy a hegesztés gyengébb, mint az anyag többi része. Az a jó hegesztés, ami erősebb, mint a hegesztett anyag.

Persze értem, hogy itt mindenki újat vesz, vagy 20 éves újszerűt kevés kilométerrel, de akkor mi, lakatosok vajon miből élünk, miért tanítanak minket évekig, ha csak szart csinálunk?

Továbbá a baleset óta ment 130E km-t. Nyilván nem esett szét. Tehát biztos szar, ugye?

Amúgy meg minden használtra először költeni kell. Van, hogy többet, van, hogy kevesebbet, de mindegyiken lehet javítani, sőt, soxor kell is. Nem mindenki olyan gazdag, hogy azért adjon ek kocsit, mert megunja. Tudom, itt a többség ilyen, +minden hegesztés festés szerelés tervezés szakértője, akit nem basznak át holmi roncsokkal. Tudom. Az ügyfeleim 80%-a ilyen szakértő. A maradék 29% a fizetőképes kisnyugdíjas, aki még tudja, hogy javítani nem bűn, sőt, megéri.

2021. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13 vagyok

A maradék 20%...

Mellé ütöttem... Van ilyen.

Nem matekból vagyok ilyen gyenge

2021. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#13: Persze, az új hegesztés ugyanolyan erős, mint a gyári. Elméletben. Más kérdés, hogy egy kis lakatosműhelyben a fészer mögött elő tudja-e állítani az illető ugyanazt a minőséget. A másik pedig, ha egy fémet meghajlítasz, majd visszahajlítod, akkor az nem lesz ugyanolyan erős mint előtte.
2021. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15

Ha még van a megfelelő szerszám, akkor lehet olyat hegeszteni, mint a gyári.


A hajlított fém... Egy sárvédőt pl simán lehet egyengetni. Egy nyulvanyt szintén, persze minden sérülés és korrózió függő.

Viszont szinte mindent meg lehet venni előre gyártva, amit nem, azt egy jó lakatos kénytelen legyartani. Ezért ennyi a JÓ szakember bére.

Vannak ótvar javítások is, persze nem jellemezzuk a kollégát, viszont a szar munka helyreállitasa nyilván sokkal drágább lesz.

Na ilyenkor jön a mondat : a szomszéd faluban olcsóbb...

Válaszom : vidd oda, aztán úgyis jössz majd. Persze akkor minimum +50%. Mert a faxfej kolléga mondjuk nem vágja ki a korrodalt lemezt, hanem rálapol.

Tehát én simán megveennem. Ha törött is, de jó áron van, megéri. Használnám is, mert mi másért vennem meg?

Mindenesetre egy jó retegmero hasznos lehet, ahogy egy festő + lakatos segítsége is. Sok hibát laikus nem néz, nem lát, míg a szaki élből azt nézi.

2021. okt. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!