Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor mennyire is veszély...

Most akkor mennyire is veszélyes ittas állapotban autót vezetni?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy voltam vele, hogy ittasan sosem ülnék volán mögé. Ez még most is így van, de most már nem vagyok annyira biztos abban, hogy az alkohol tényleg olyan hatással van mint ahogy hallani lehet (kicsit ivott => balesetet fog okozni). Az én nagybácsimról (azt hiszem így mondják, apám testvéréről van szó) mindenki tudja, hogy eléggé iszákos. Emellett az építőiparban dolgozik már lassan 50 éve. Eddig bennem nem állt össze a kettő, csak múlthéten mikor ő vitt haza. Részeg volt akkor is, és mondta hogy menjek vele, mert arra fele megy mint én. Először nem akartam beülni mellé, de mondta, hogy attól a pár felestől nem fog rosszabbul vezetni, és hogy már 40 éve nem vezetett józanul. A járásán már látszódott, hogy ittas, már nem igazán tudott egyenesen menni. Beültem mellé, és nagyon meglepődtem. Sokkal jobban vezetett mint számítottam, sőt még az én józan állapotomnál is (nekem 1 éve van jogsim). Kicsit sem cikázott, kell időben lassított, mikor kikanyarodott elénk egy autós akkor is már hamarabb fékezett, mint ahogy nekem eljutott volna az agyamig hogy fékezni kell (pedig láttam én is hogy kikanyarodik). Szóval egy cseppet sem látszott a vezetésén, hogy nem józan, a reakciói is bőven rendben voltak. Kérdeztem tőle, hogy eddig mennyit vezetett az életében. Ez a harmadik munkás kocsija, ezeken kívül szinte semmit sem vezetett. Összeszámolta, és azt mondta, hogy úgy 600 ezer kilométert nagyjából. Egyszer volt balesete ezidő alatt, akkor hátulról csúszott bele valaki, miközben állt a piros lámpánál. (Akkor is részeg volt, mint mindig. Tavaly egyszer mesélte, hogy az elmúlt 30 évből nem tud olyan napot felidézni, amikor nem ivott volna alkoholt.)

Akkor valójában az alkohol nincs is mindenkire rossz hatással? Vagy ő az elmúlt 40 évnyi részeg vezetés során megedződött, és mostmár ittasan is ennyire jól tud vezetni? Vagy ez hogyan lehet?



2021. aug. 19. 12:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Elég sok éve, még fiatalkoromban, néhányszor kipróbáltam teljesen elzárt magánterületen, városi és falusi díszletekkel, hogy milyen, mikor néhány sör vagy feles után vezetek. És abszolút semmi gondot nem okozott, ha visszaemlékszem. És az sem igaz, hogy biztos aki ittas, az megy mint az őrült, magamon is azt vettem észre, hogy mivel alapból engem az alkohol nyugtat, a kormánynál is nagyon türelmes, nyugis voltam. Bar tudom, hogy van akiből éppen az agressziót hozza ki az alkohol.
2021. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
a becsúszó is seggrészeg lehetett.
2021. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!