Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Néha ránt egy kicsit az...

Néha ránt egy kicsit az automata váltó. Lehet hogy kevés az olaj? Esetleg már csereérett?

Figyelt kérdés

Ha felengedem a féket szépen fokozatosan kúszik. Alapból nagyon szépen, puhán vált, viszont néha-néha ránt egyet főleg 3-4 fokozatban és főleg dombon felfelé. Ja és csak felfelé váltáskor ránt, visszaváltáskor nem.


Lehet hogy kevés az olaj? Esetleg már csereérett?



2021. aug. 23. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Azt meg lehet csinálni az olajcserét, de szerintem nem attól van.

Valami mikro kapcsoló vagy érzékelő hibázik.

2021. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, sőt ha nem durván vált akkor biztos.
2021. aug. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
Amikor egy automata elkezd rángatni/dübögni stb már régen rossz,és ezt a legritkább esetben szokta orvosolni az olajcsere.
2021. aug. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy apró előjel. Lehet még soktízezer km-t elmegy a váltó így, de előbb-utóbb bedöglik. Most még segíthet egy váltóolaj csere, és egy átnézetés.
2021. aug. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 40.000 km-nél dombról lefelé váltott néha rántva.

Márkaszervizből kidobtak, hogy semmi baja, ( garanciális volt ) csak 180-nál kell cserélni. Vettem egy szivattyút, azzal lecseréltem. az ellenőrző pálcánál. Ezt megteszem minden évben. Azóta nem fordult elő rántás

2021. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!