Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megkérdezhetem, hogy mi a...

Megkérdezhetem, hogy mi a jelentősége az autónál a külső optikának?

Figyelt kérdés

Van egy új munkatársam, egy 320d E46-al jár ami külsőre M-packet.(azt nem tudom, hogy gyári e, vagy hogy ő legózta e össze)

Amikor szóba jön a kocsija mindig hozzáteszi hogy "M-pakk" és kicsit olyan vicces, hogy minden második E46 "Mpakk" ő meg úgy mondja mintha M3 lenne.

Múltkor keresett egy BMW szerelőt, és pont mellettem állt mikor beszélt az emberrel és akkor is mondta, hogy vinnék egy 3-as BMW-t, 2 ezres dízel Mpakk.


Kicsit már szinte el is bizonytalanodtam, hogy ez nem olyan mintha azt mondanám, hogy viszek egy fehér BMW-t?Vagy kéket vagy feketét?

Szóval kit érdekel a színe, vagy kit érdekel, hogy "M-pakk", az csak a külső optika, nem lesz tőle több a kocsi, gondolom ha gyárilag M packet, akkor sincs semmi eltérés, itt csak annyi a lényeg hogy 20d ha pl. egy szerelővel beszél.


Nem merek rákérdezni, hogy ezt miért teszi hozzá mindig, lehet hogy azt hiszi hogy valami plusz értéket képvisel ezáltal az autó, vagy ő tud valamit amit én nem?


Azt hozzáteszem, hogy valamivel jobban néz ki mint egy nem M-packet E46, de ezen kívül?



2021. aug. 24. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából semmi jelentősége nincs szerviz szempontjából. Én sem értem miért "M pakk"-oznak olyan autókat aminek kb semmi köze a valódi M Pakethez.
2021. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van aki erre veri 🤷‍♂️
2021. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha karosszériáshoz, fényezőhöz vitte, akkor esetleg lehet jelentősége.

De mondjuk egy fékbetétcserénél vagy olajcserénél pont tökmindegy.

Nyilván csak fel akar vágni, ami vicces, mert 1 millió alatt lehet kapni már ilyen autókat.

2021. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
A szerelő ebből tudja hogy kérhet rendesen a műveletért, nem meri a gazda szívni a fogát akármekkora lesz is a számla.
2021. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Csóró proli szerencsétlen de ezzel képtelen együttélni és muszály mások arcába tolnia hogy Ő aztán nem mélyszegény.M pakett a legolcsóbb megoldás,úgy tűnik a jelvényből mintha drága M-es járgány lenne(persze a legtöbb ember tudja hogy kamu de mindegy) közben egy szakadt 1 milliós cigánydízel.De legalább ő elhiszi magáról.
2021. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

#5-ösnél a pont.. PONTOSAN így van. fillérbaszó, aki megpróbálja eljátszani hogy menőgyerek. Amúgy kb egy M-es váltógombtól is már mpakettnek mondják.


Ha az ilyennek cserébe sűrűn emlegeted hogy amúgy egy fullfapad minimáldízel csühögőd van, akkor nem lesz tőle olyan boldog. :D :D

2021. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Ezt kb olyan mint mikor a 316i típusjelzés felé felnyomják az M-es emblémát meg szereznek valami dísztárcsát a Tescoból a 15-ös felnire. Aki tudja mit jelent az az M csak röhög rajta, aki meg nem tudja csak proliautónak nézi. Semmi értelme.
2021. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Na a sok okos látom megint alkotott. Az M-Packet (és M-Sport line) a BMW-n belül egy gyári optikai "tuning", ami más küszöböt, első és hátsó lökhárítót, sárvédőket, és felszeretségtől függően M-es sportkormányt, váltót és ülést jelent. Típustól függően ezekben a felszereltségekbe más is beletartozhat, pl. nagyobb felni szélesebb gumikkal, vagy a sportosabb futómű és kormány is. Az M embléma NEM azt jelenti, hogy M3, vagy M5, csak annyit, hogy M-es felszereltségű. Egy nem M3 3-as BMW-n ha látsz M emblémát, akkor az csak ennyit jelent.


Az más kérdés, hogy a sok proli ezt nem tudja, és megveszi a M3 emblémát a 316i-re, de ez nem csak a BMW-kre jellemző. Hány kamu Type-R matricás Hondát látsz az utakon, vagy RS matricás 2 literes dízel Audin, vagy mondjuk kamu EVO-s Lancert. A proli az proli, függetlenül attól, hogy milyen autót vezet.

2021. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
#8nál a pont. Az én E60om is M pakettes, még M embléma is van rajta (kormányon), és nem én tettem rá, hanem a gyár.
2021. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as


Számomra ez tökéletesen világos.

Kérdés, hogy van e jelentősége akkor ha egy szerelővel beszél, vagy miért teszi hozzá mindig, hogy "Mpakk"?

Alapvetően egy 20d, feltételezem semmiben sem más az általad leírt optikai elemeken kívül mint az összes többi nem M packet 320d BMW.

Ha E46 M3-am lenne én mindig úgy mondanám, hogy M3-asom van, vagy ha csak 316i akkor azt hogy 1.6-os E46, de ha M optikás, ha nem, nincs értelme hozzátenni, olyan mintha a színét mondanám mindig?

Pl. van egy kék Opel Astrám...van egy zöld BMW-m...(kit érdekel a színe, kit érdekel, hogy M packet?!)

2021. aug. 25. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!