Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Párhuzamos parkolásnál számít,...

Párhuzamos parkolásnál számít, hogy áll a kerék?

Figyelt kérdés
Egy kezdő vezetői kérdésem van: a forgalmi gyakorlat során úgy tanították a párhuzamos parkolást, hogy amikor beálltál a padka mellé, akkor nem kell egyenesbe forgatni a kormányt, hanem maradjon oldalra tekerve, és akkor elinduláskor alapból arra van fordítva, amerre egyébként is menni kell. Azonban a valóságban azt látom, hogy lényegében senki nem parkol le párhuzamosan úgy az út szélére, hogy ne egyenesítené ki a kormányt. Árt a futóműnek vagy bárminek, ha eltekert kormánnyal parkolsz le vagy mi az oka annak, hogy szinte senki nem áll így meg?
2021. aug. 27. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Én például azért nem állok úgy meg, főleg szűk utcában, mert félek, hogy valami gyökér nekimegy, ha teljesen kitekerve otthagyom. A tükröt is be szoktam hajtani pont ezért.
2021. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem teljesen sík terepen parkolsz a járda mellett, kifejezetten ajánlott, hogy ki legyen tekerve, mert meg tudja akadályozni, hogy elguruljon a kocsi.
2021. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha álló helyzetben tekergeted a kormányt az árt, én úgy szoktam hagyni.
2021. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:
32%

"Árt a futóműnek vagy bárminek, ha eltekert kormánnyal parkolsz le"

Nem árt semminek. Én is egyenesre szoktam állítani a kormányt. Egyrészt jobban néz ki, másrészt nem látják, hogy még viszonylag új a gumi és csökken a keréklopás esélye (1%-kal :-) ). A régebbi autóknak az ártott, ha álló helyben forgatták a kormányt. De a szervorásegítésnél ez már nem terheli a csuklót és nem okoz gondot.

De amig le nem vizsgázol, úgy kell csinálnod, ahogy az oktató mondja, úgyhogy ezt kell megszokni.

2021. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Ritkán van akkora hely, hogy nem kell még betolatás után előbbre menni.

Olyankor meg muszáj egyenesbe tekerni amúgy is.

2021. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Komolyabb emelkedőn/lejtőn parkoláskor meg alapból óvatosan a padkának kell ereszteni kitekert kormánnyal, ha valami miatt megindulna a lejtőn, a oadka megfogja.
2021. aug. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az azért lehet mert ha jól hátra tolat az ember és aztán meg egy kicsit előre gurul , de már egyenesbe szedett kormánnyal.
2021. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szűk utcában így nem kell centiznie a többi autósnak.
2021. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
A futóműnek nem árt, viszont nem abba az irányba fog állni a kormány, amerre kiálláskor menni fogsz, hanem pont ellentétesen, a padka felé. Az értelme, hogy ha elgurulna az autó, akkor a padka megfogja
2021. aug. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A futóműnek nem árt, viszont nem abba az irányba fog állni a kormány, amerre kiálláskor menni fogsz, hanem pont ellentétesen, a padka felé."

De, arra fog állni, amerre menni kell.

2021. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!