Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor szükséges cserélni a...

Mikor szükséges cserélni a váltóban az olajat?

Figyelt kérdés
Most vettem egy 99-es mercedest, fél automata váltós, de a hármast olyan "golyósan" veszi be néha, néha meg vajsimán, azon gondolkodom nem kellene-e új olaj a váltóba? Nem tudom mikor volt cserélve, egyáltalán volt-e. 280 ezer kilométer van az autóban.

2021. aug. 27. 20:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Közel 300e km, egy 20+ éves autóban, amiről nem tudod mikor volt váltó olaj csere, és nem mindig működik jól a váltó?

Nincs min gondolkodni.

2021. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Már rég megérett a cserére. Ha csak néha vált kicsit durván akkor már rég megérett. De ennyi idő után én egy átmosást, tisztítást is ajánlok mindenképpen. Tudom nem olcsó, de ha váltófelújítás kell majd az mégtöbbe fog kerülni.
2021. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De ehhez szét kell szedni a váltót? Én egy 21 éves suzukival jártam előtte, abban életében nem volt váltóolaj csere. Mondjuk 130 ezer kilométerrel adtam el 24 évesen. Szeretném ezt az olajcserét, csak nem tudom mennyire nagy munka.
2021. aug. 27. 21:04
 4/19 A kérdező kommentje:
#2 Igen, pont ettől félek, nehogy tönkre menjen a váltó. Akkor lesz átmosás is. De szét kell szedni hozzá a váltót, vagy egyszerű melő lesz a szakinak?
2021. aug. 27. 21:05
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséd van, nem kell szétszedni a váltót. Persze, mert a Suzuki gondolom kézi váltós volt, na meg ott nincs is akkora teljesítmény, nyomaték.
2021. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ez is kézi váltós!!!! Csak nincs kuplung! Félautomata.
2021. aug. 27. 21:07
 7/19 anonim ***** válasza:

#6 Nem, ez nem kézi váltós. Az a kézi váltó mikor te magad teszed a megfelelő sebességbe a váltót kuplung segítségével. Amire te gondolsz, az egy úgynevezett buta automata, te tulajdonképpen csak egy kapcsolót kapcsolgatsz, de a váltást maga az automata váltó végzi.


Amúgy megjegyezném, ilyen Mercedest még nem láttam. Vagy szimpla automata ez csak folyton váltasz kézzel, vagy A-osztályról van szó és CVT váltós, bár azt szintén nem kell kézzel állítgatni.


Tudnál mondani pontos típust?

2021. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja de bocs, akkor ez CVT váltós A-osztály. Hát van egy rossz hírem, ennél szarabb váltót nem gyártott a Mercedes, de talán az egész autós társadalom sem. De azért talán megoldódik egy olajcserével.
2021. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Persze. Én meg még nem is hallottam félautomatáról amíg meg nem vettem :D

Mercedes Benz 168 A170 CDI

2021. aug. 27. 21:14
 10/19 A kérdező kommentje:
Istenem :( Hát én is remélem h megoldódik egy olajcserével, és nem megy taccsra :( Köszi szépen a válaszokat!
2021. aug. 27. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!