Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért akar mindenki új autót...

Miért akar mindenki új autót venni használtan 1 millió alatt?

Figyelt kérdés

Eladtam az autómat 7 hónapja, féket(betét meg tárcsa), olajat meg vezerelést, üzemanyag szűrő (dízel)kell cserélni, meg elkezdett hangot adni a kettős tömegű. Belerakott kb 17 ezer km-t.


Na szóval most megkeresett engem a vevő, aki amúgy is rohadtul jó áron jutott hozzá és fenyegetőzött hogy perre viszi.

Ez egy 1.6 TDCI mk2 faceliftes Focus.


Én nem vettem róla tudomást, mert kopó fogyó alkatrész. Párom megnyugtatása végett kérdezem. Érdemes ezzel foglalkozni?? Vagy rá kell hagyni az ilyen barmokra?


2021. aug. 30. 09:44
1 2
 1/17 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Most már neki kell bizonyítania, hogy átverted. Szóval nyugodj meg. Nem fog menni.
2021. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 D. Brasco ***** válasza:
100%
ajanlom keress ra a szavatossag me rejtett hiba kifejezésekre
2021. aug. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként 6 hónap a "garancia" ami az adásvétel után az eladót "terheli".


Szóval nem pattoghat a vevő.


Az meg a másik, hogy 17 k km-ig semmi baja nem volt.

Ennyi km alatt teljesen megehet gyilkolni egy autót!

2021. aug. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak le akar húzni.
2021. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 MGéza ***** válasza:
100%

Ezeket ő is okozhatta indokolatlan, durva fékezésekkel, rossz út miatt is elkezdhet hangoskodni a kettős tömegű, főleg ha nem figyel rá, hol hajt.

17000km belerakása után elég irreális, hogy ezeket mint elhallgatott hibákat akarja rád verni, főleg ahogy mondod, gyakorlatilag mind kopó, időnként természetes módon cserés cuccról van szó.

2021. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

3: 1 év magánszemélynél is a kellékszavatosság, de a bizonyítás terhe itt az eladón van, ahhoz meg sok szerencsét.


Nem valószínű, hogy szakértőt fog fizetni, aki hitelt érdemlően tudja bizonyítani, hogy már fennállt a hiba.


Mi a hiba egyébként?

2021. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
6: mármint a vevőn van a bizonyítási teher
2021. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ilyen pitiáner bohócok miatt,tipikus tudatlan gyökér aki áron alul vesz egy 15 éves dízelt,nem nézi át aztán pár kopó alkatrészt cseréje után veri az asztalt hogy átverték és nem hibátlan a kocsikája.Ennyi idő és futás után semmit nem fog rádbizonyítani csak a szája nagy ,főleg hogy ezek kopó-fogyó alkatrészek ergó nem hiba hogy elromlik hanem várható.Röhögd ki vagy ne vedd figyelembe.
2021. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem nem, én nem veszem figyelembe. Aszonykám fél hogy pereskedés lesz.


Most kijött házhoz kacérkodni, asszony volt otthon, kihívta a rendőrséget. Többet nem jön erre, gondolom.

2021. aug. 30. 12:42
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fejezi be, akkor jelents fel te zaklatás miatt. Ettől a f***tól kapott SMS, üzeneteket ettől ne töröld ki véletlenül se, jól jöhetnek még.
2021. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!