Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon szeretem az autókat,...

Nagyon szeretem az autókat, követem az autós hireket stb.. Még iskolás vagyok. Azon gondolkodom hogyha be fejezem az iskolát autó újságirásba kezdek videók, honlap lesz majd. Szerintetek megéri belevágni? Mennyi fizetést keresnek ők?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon hosszú folyamat, több év lelkes vlogolás, blogolás kell ahhoz hogy valaki egyáltalán bármit is keressen vele. Az igazán jól kereső újságírók pedig több évtized után jutnak oda el hogy jól keresnek.
2021. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hobbinak jó. Ha annyira érdekel akkor tanulj szakirányba és mellette csináld. Küldözgess cikkeket is, hátha leközlik mint vendégszerzőét, aztán ha van felvétel már tudsz mit felmutatni.
2021. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Baromi nehéz olyan szintre eljutni, hogy pénzt keress vele. Én ismerek sportújságírót (motorsportos szakosodással), sok éve csinálják már meglehetősen magas szinten ahhoz képest, hogy senki egy fillért nem fizetett nekik éveken át. Több évnyi megállás nélküli ingyen munka után tartanak ott, hogy a főszerkesztő kap normális fizetést, az írók pedig valami kis jelképes összeget kapnak cikkszám alapján, de nem több a "zsebpénznél".


Az a baj, hogy még ha találsz is például egy kiadót, aki felkarol, az is ígérni fog fűt fát bokrot virágot, de egyik sem fogja azt betartani. Persze ha a saját identitás csupán az elinduláshoz kell, később pedig elhagyod azt, akkor könnyebb csatlakozni valamelyik oldalhoz, de ha a saját oldaladhoz akarsz kiadót szerezni, az nagyon nehéz.


Ha van benned kellő szeretet az autók, a videókészítés és cikkírás iránt, illetve kellően kitartó vagy, akkor bejöhet, de nehéz.

2021. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak sikersztorik, de ez egy olyan piac, ahol soha nem tudhatod, egyáltalán befutsz-e bármikor, és ha igen, akkor is nagyon sokáig kell ingyen dolgoznod.


Én is nagyon szeretem az autókat, nekem is ez az "állomállásom", de még profi szinten sem keresnek ezzel annyit (főleg hazánkban), hogy megérje nekem. Hobbiból írogatok, ennyi.


Én ismerem például az egyik olyan magyar autós youtube-os srácot, aki az utóbbi két évben futott be egy ma már eléggé ismert szintre, nem írom le ki az, de szerintem sokan tudnak tippelni. Neki szerencséje volt, valamiért véletlenül felkapták az egyik korai videóját, és onnantól csak csinálta rendes munka és tanulás mellett (!), nagyjából mostanra jutott el oda, hogy elvan belőle nagyjából.


Szerintem ha te ezt szeretnéd, mindenképpen érdemes megpróbálni, csinálj pár átgondolt videót, ha nem jó, akkor fejleszd előtte a kommunikációs készségedet / szókincsedet, és nyomjad. Egy amatőr videót összerakni nem nagy dolog, hamar beletanulhatsz valamelyik profi videoszerkesztő programnak az olyan szintű használatába, hogy egy jól kinéző videót összerakj vele, az elején még a cucc sem fontos, akit én ismerek, az is Alis mikrofonnal meg olcsó kamerával / telefonnal indult, és elég sokáig azzal is nyomta.

2021. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha már azzal kezded, hogy mennyit keresnek, nem biztos, hogy neked való az a pálya.

Eleve sokat kell tanulni, nem csak hobbi szinten érdeklődni az autók, motorok iránt, hanem mélyen beleásni magad a szakmai részletekbe, szerelni, stb.

Idegen nyelvet kell taulni, olyan szinten, hogy a szakmai szöveget is megértsd, és nem árt egy szakirányú diploma sem.

Mindezek közben névtelen senkiként elkezdheted felépíteni a karriered, ami hosszú folyamat, és sokáig viszi a pénzt, nem hozza.

2021. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó úton haladsz! Még bukj meg 3x nyelvtanból és hozni fogod a totalsz@r-os bulvár szintjét. Simán felvesznek!
2021. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!