Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Guminyomással most mi probléma...

Guminyomással most mi probléma lehet?Lehet vele biztonságodan menni, mert holnap még be kellene mennem?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam guminyomás ellenőrzésen, kb egy hónapja. Utazás előtt. Most két hete parkolt a kocsi. Nem mentem vele. Ma munkába és folyamatosan égett a guminyomás ellenőrző sárga felkiáltójel a műszerfalon. Hazafelé is egy darabig, majd felúton eltűnt. Ilyenkor mi a teendő? Ma elmentem oda, ahol megvizsgálnák, de pont zárva volt. Esetleg lehet gondom, ha holnap ismét elmegyek vele?


Én nem látom, hogy lapos a kerék. Kanyarban picit húz a kormány, de ennyi. Holnap tervezem, hogy előbb lépek le, hogy ott legyen a tag, aki megnézni. Köszönöm a válaszokat.



2021. aug. 30. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Mi lenne ha ha egy kúton nyomnál bele, nem kell hozzá egyetem.
2021. aug. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Esélyes, hogy a guminyomás-ellenőrző kütyű felmondta a szolgálatot.

Figyelj, nagyon egyszerű dolog. Menjél be tescoba, auchanba, stb. és vegyél egy guminyomás-mérőt. A vezető oldali ajtót ha kinyitod, látsz egy matricát, ami tartalmazza a szükséges nyomás értéket.


Egyébként erősen ajánlom, hogy automata pumpát is vegyél. Lassú defekt esetén ez lehet a különbség tréler és lábon hazavezetés között.

2021. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A vezető oldali ajtón kerestük, de ott nincs ilyen. Van tömegről matrica, de pont ilyen guminyomás matrica nincs. Feltételezem, mivel 1,5 a kerék olyan 2.4, 2.2 bar kell legyen a gumikban. De mivel nem vagyok a téma szakértője, így nem tudom. Amúgy ez a guminyomás ellenőrző kütyü mitől tud bedögleni? Ütés éri vagy por vagy mi?
2021. aug. 30. 19:20
 4/12 krwkco ***** válasza:

"Feltételezem, mivel 1,5 a kerék"

Ennek van a részmondatnak van bármi értelme?

Egyébként a 2,2-2,4 reális érték.

Menj el egy benzinkútra. Mérd körbe mind a 4 kereket. (A "levegőfújó", ha nem nyomgatod a gombjait, akkor csak mér.) Fújd fel mind a 4 kereket a legnagyobb mért értékre. Akkor nagy vlószínűséggel előbb-utóbb el fog aludni a nyomáshiba jelzés.

Vagy ha ez meghaladja a képességeidet, akkor menj el oda "ahol megvizsgálnák". Előtte járd körbe az autót. Ha a gumik kilapulásának a hossza kb. ugyanannyi és nem nagyobb, mint a szomszed autóké, akkor a guminak nem lesz semmi baja a használattól.

2021. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
15 col csak nem figyeltem gépelés közben
2021. aug. 30. 19:58
 6/12 anonim ***** válasza:

ne az ajtón kerssed, hanem a B oszlopon; nagyjából a kilincs magasságában

ha ott nincs, akkor még a benzinsapka alatt lehet

ha ott sincs, akkor előző tulaj leszedte, de a kézikönyvben megtalálod, illetve online is megtalálod a szükséges nyomást


2.2 körüli érték jellemző, de eltérő lehet első és hátsó keréknél

2021. aug. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem a gumival van baj, felesleges fújkodni, mert nemrég volt belefújva.... Ma reggel megint felvillant a sárga felkiáltójel, majd 5 perc múlva eltűnt....

Felesleges a gumit fújkálni, inkább elviszem a szenzort megnézetni, mert valószínűleg azzal van a baj. Azt én nem tudom megnézni saját magamnak, úgyhogy oda viszem, ahhoz a gumishoz, akit tegnap nem értem el.

2021. aug. 31. 09:17
 8/12 A kérdező kommentje:
6. Új kocsi és nincs benne ilyen matrica, mindenhol néztük, a tanksapkával kezdtül. Nincs. A könyvet is végignéztük, ott sincs, de a neten találtunk egy táblázatot, de nem a nyomással lesz a hiba, a nyomásellenőrző szenzorral lesz valami.
2021. aug. 31. 09:20
 9/12 anonim ***** válasza:

"A könyvet is végignéztük, ott sincs"


Minden kézikönyvben benne van, de vigyed inkább gumishoz. Túl bonyolult ez neked.

2021. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
te aztán már csak tudod.... olyan okos vagy, hogy mindenhez értesz és szétrobban az indmformációtól az agyad...neked meggyőződésed látatlanban, hogy a nyomással van, nekem meg az a meggyőződésem, hogy a szenzorral. Én vezetem ezt az autót és én is tartom karban, tehát talán jobbak az én benyomásaim...
2021. aug. 31. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!