Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tiltja azt a KRESZ hogy...

Tiltja azt a KRESZ hogy lenyított cabrióban ulesmagasitoval vezessek és a szélvédő fölött nézzek ki?

Figyelt kérdés
2021. aug. 30. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan azt semmi nem tiltja, hogy a szélvédő fölött nézz ki, elvégre léteznek szélvédő nélküli roadsterek is, szóval nincs erre vonatkozó leírás, hogy a fejet kötelező lenne szélvédőnek védeni. Viszont a biztonsági előírásokat nem fogod tudni betartani ülésmagasítóval és emiatt viszont szabálytalanná válik. Például a biztonsági övet nem fogod tudni használni, vagy legalábbis nem szabályosan, a légzsák meg a mellkasodba robbanna, szóval balesetben ha kinyílik, akkor kb. ott azonnal meg is halsz.
2021. aug. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bele fognak menni a bogarak a szemedbe.
2021. aug. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szemüveges vagyok
2021. aug. 30. 17:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
akkor is
2021. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tiltja. Városban nincs vele gond, autópályára azért nem biztos, hogy mennék így. 130-nál nagyot üt az a szembejövő méhecske.

Egyébként nem fér a fejembe, hogy magas emberek hogyan tudják vezetni a sportkocsikat. 196 cm magas vagyok és nekem is kényelmesebb kinéznem a kabrióból a szélvédő fölött, mint azon keresztül. Addig OK, hogy egy Ferrarit méretre szabnak a megrendelőnek, de pl. egy Audi TT-ből (nem cabrio, coupe) én csak kiesni tudok, elegánsan kiszállni nem, mert nem tudom magam annyira összehajtogatni, hogy kiférjek az ajtón :(

2021. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy szállok ki, mint Christopher Lloyd a Vissza a jövőben...
2021. aug. 30. 18:10
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Az ülésmagasítóval van a gond. Az csak bizonyos testmagasság alatt engedélyezett.
2021. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!