Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Seat Cordoba 2004 1.4...

Üdv! Seat Cordoba 2004 1.4 benzinesről lenne szó. Vezérlés és vízpumpa csere volt (5 éve volt cserélve, nem volt semmi gond, csak elővigyázatosság) mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
10 km után alapjáraton ráz a motor, kicsit zörgős hang, plussz mintha lyukas lenne a kipufogó. A motor tetején a műanyag burkolat alatt egy vékony fekete gumicső le volt csúszva, ezt vissza raktam, de a probléma fenn áll. A víz is kevés volt bennt, állítólag ez normális, utána öntöttem. Beszéltem szerelővel holnap megy vissza az autó, de fel akarok készülni. Válaszokat ha lesznek előre is köszönöm.

2021. szept. 1. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Én ezeket csinálnám: fojtószelep tisztítás, hibakód ellenőrzés, kompresszió mérés a hengerekben.
2021. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És az a fekete gumicső mi lehet? Nem az okozott gondot, hogy nem volt visszadugva/lecsúszott. Vezérléscsere előtt minden rendben volt.
2021. szept. 1. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vákuum cső lehet az, van köze az alapjárathoz de azt írtad hogy nem változott semmi miután vissza tetted..
2021. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nem... Arra lettem volna kíváncsi, hogy ez a "baki" okozhatott-e maradandó problémát 10km-en. Köszi a választ a zöld kéz ment.
2021. szept. 1. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hűtőfolyadék, motorolaj és nem szakadt el a vezérlőszíj, nem lehet nagy baj. Az viszont kevésbé megnyugtató ha gyakran csökken a hűtőfolyadék szintje.
2021. szept. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Holnap kiderül. vezérlés és vízpumpa csere történt, mert 5 éve volt utoljára. Gondolom ezért ment lejjebb a hűtővíz. amúgy nem volt bajom a motorral. 10km-t mentem szerelőtől hazáig. Minimum alatt volt a vízszint. Azóta nem néztem. Vákuumcsövet nem tudtam mi csoda. Az ezek szerint nem okoz nagy galibát. Többet látatlanban úgysem tudsz segíteni. Ha érdekel megírom mi okozta, feltéve ha kiderül. Köszi
2021. szept. 1. 22:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Annyira nem értenek hozzá az autószerelők, mert utoljára talán én végeztem el ezt a szakmát így hivatalosan hogy egy nyamvadt kis vezérlést nem tudnak pontosan beállítani. Biztos vagyok benne hogy egy bordával odébb van az egész de talán még több.
2021. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egy vákuumcső lecsúszott ugye, egy pedig oda volt csípve valahova elvileg.
2021. okt. 3. 07:51
 9/10 krwkco ***** válasza:

"Egy vákuumcső lecsúszott ugye, egy pedig oda volt csípve valahova elvileg."

Lehetett kartergáz visszavezető cső.

2021. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaja, előfordulhat ilyen is. Nekem hidrotőke csere után a szelepfedél bal oldali tömítőgyűrűt nem tették fel az "autószerelők" és olaj folyt a vezérműre. Autószerelő vagyok de ha időm lett volna nem mással csináltatom meg az biztos.
2021. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!