Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alapjáraton mire...

Mennyi idő alapjáraton mire olyan meleg lesz a víz, hogy kapcsol a ventilátor?

Figyelt kérdés
Mielőtt még lett hengerfejezve az autóm teljesen rendben ment minden 92fokra beállt a víz, alapjáraton 1 2 fokot melegedett és kB ott is maradt, majd hengerfejezés után már ahogy megállok 1 perc alatt képes 6-10fokot melegedni. Gondoltam rossz a termosztát, ki lett véve, ugyanúgy csinálja, ha magasabban tartom a fordulatot álló helyzetben, akkor is ugyanúgy melegszik. Tanksapkát cseréltem, új radiátort is kapott és ugyanaz a tünet. Mondjuk az előző mérés januárban volt most meleg van, de nem tudom mennyire normális ez a szintű melegedés, ventilátor is mintha kicsit lassan hűtene vissza, bár lehet csak beképzeltem. A kérdés, mennyire természetes.ez a jelenség?
2021. szept. 4. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Még annyit sem vagy képes leírni nekünk, hogy milyen autó és milyen motor, így vársz választ?


Nem tudom, menj el megkérdezni valami látnokot, ne a GyK-t tömítsd el ilyenekkel.

2021. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Altalanossagban kérdeztem kinek mennyi idő. Amúgy egy rover 200 1.4 8V ről van szó
2021. szept. 4. 17:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Hányperc múlva kapcsol a venti?
2021. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Olyan 1 és 2 perc között már eléri a 104 fokot és ott kapcsol a ventilátor
2021. szept. 4. 17:46
 5/14 anonim ***** válasza:
Ajj az nagyon hamar van!
2021. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 krwkco ***** válasza:

Azt mondanám, hogy amikor van menetszél, akkor elegendő a hűtés, de ha az autó megáll, akkor annak ellenére nem elegendő a hűtés semmilyen fordulaton, hogy a motor nincs terhelve. A menetszelet a ventillátornak kell pótolnia.

Vagyis a hűtő szél nélkül nem hűt, még annyira sem, hogy a terheletlen állapotban keletkező hőt elvigye. Gondolom, hogy a környezete gyári, tehát semmi nem lett berakva elé-mögé-alá-fölé.

Magyarra fordítva, lehet hogy a hűtő kivülről el van tömődve? Bogárral, porral, miegyébbel? Esetleg részben levegő van benne és ezért csak a vízzel töltött része dolgozik? Vagy egyes járatai átjárhatóak, mások nem?

2021. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Teljesen tiszta a hűtő kívül belül. Tegnap este országúton olyan 76fokon állt meg így termosztát nélkül utána ha megállt ám szépen gyalogolt fel olyan 3 4mp alatt 1fokot
2021. szept. 4. 19:32
 8/14 krwkco ***** válasza:

Azzal egyetértesz, egybevág a tapasztalataiddal, hogy ha nincs erős légmozgás (menetszél vagy ventillátor), akkor abnormálisan emelkedik a motorhőmérséklet? És ha van légmozgás, akkor nem.

Miközben minden más ugyanolyan: a fordulat ugyanúgy hajtja a vízszivattyút, stb.

2021. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 krwkco ***** válasza:

"Altalanossagban kérdeztem kinek mennyi idő. Amúgy egy rover 200 1.4 8V ről van szó"

Visszatérve a kérdésedre: nekem semennyi idő alatt nem kapcsol be a ventillátor, ha az autó alapjáraton megy egyhelyben.

2021. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen értem én, csak mikor még hengerfejes volt nem melegedett így vagy csak nem vettem észre. Köszi azért a válaszokat 😊
2021. szept. 4. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!