Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen robogót ajánlanátok?

Milyen robogót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy robogót,főleg munkába járáshoz(biciklivel 5 perces út),és városban szaladgáláshoz kellene.Fiatal vagyok,és nekem fontos hoz jól nézzen ki,és sportos legyen.B-s jogsim van,és ezért max 50ccm lehet,de olyat szeretnék amiben bőven van annyi erő hogy egy emelkedőn felmenjen.Láttam olyan videókat 50-es robogokról,hogy egy közepes emelkedőn nem tudtak vele felmenni.Na ilyet semmiképp nem szeretnék.Annyira nem értek a motorokhoz,de fontos hogy megbízható legyen,és amennyire csak lehet jól menjen,ahhoz képest hogy 50-es.A keret 300-400 ezer forint.Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. szept. 4. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy robogó legyen? Szerintem egy 50-es supermoto jobb választás lenne. Városban istenien el lehet velük közlekedni, azért menőbb is mint egy robogó, meg élvezetesebb is vezetni.
2021. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem feltétlenül fontos,csak azért gondoltam rá mert elvileg az való városban rohangáláshoz.De ilyen simsont,meg mz-t semmiképp nem szeretnék,mert elvileg azokat szinte minden héten szerelni kell mert tönkre megy rajtuk valami,és nekem nincs olyan ismerősöm aki ért hozzá.
2021. szept. 4. 22:11
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja nem, Simsont ilyen városban rohangáláshoz én sem vennék. Egy Aprilia MX/SX/RX 50 vagy Yamaha DT 50, ha ki akarod használni a büdzsét teljesen, ha pedig hagynál egy picit tartalékba (amit ajánlok, hátha valami nagyon rosszul sül el), akkor egy Derbi Senda (az AM6 blokkos), Rieju MRX/MRT 50 a legjobb választás, 250-300-ért teljesen jó állapotút lehet már venni. 50-es városi tempót könnyedén bírja, felveszi a versenyt az autósokkal, de 65-ös utazót tudnak, ha úgy van.
2021. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

#3

Lol! Te beteg vagy!

Váltós segédmotor az univerzum legnagyobb hülyesége.


Elindulás: ví-ví-ví-ví-ví-ví-víííí és mész 60al.


Mire beér a munkàba leesik a bokája a lábáról a bal keze meg görcsöt kap.

Bármilyen rotyogó sokkal alkalmasabb városi rohangálásra.

2021. szept. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#4!

Láss csodát, van aki szeret -és tud is- váltós segédmotorral közlekedni.

Nem mindenki tartozik az elkényelmesedett puhány kategbe........ ;)

2021. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tudtam hogy jössz ezzel a szeretek váltani önigazolós dumával. Bullshit!

Az a legszomorúbb az egészben, hogy te magad se hiszed el. Önámítás az egész. Csak azok nem látják be, akiknek nem telik rá. Tökmind1 hogy motor autó vagy kamion.

2021. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Yamaha Aerox, legalábbis ismeretsegi körben volt egy ami 50-es volt, de megfutotta 80 km/h körüli maxot. De mindenképpen ki kell próbalni rendesen, hogy ne legyen csalódas belőle!

A valtas meg van akinek bejön, van akinek nem, ez azonban használat közben derül ki ezért nem javaslom. (125 4t-n is nagyon sokat kell, en szeretem)

Ja es a cipőt szinte biztosan lerúgja, szóval valtócipő/csizma is ajánlott váltós sashoz.

2021. szept. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#6!

Akkor bizonyára ez a magyarázat arra, hogy pl. a Porsche tavaly piacra dobta a 922-t, egy mechanikus 7 fokozatú váltóval. Vagy motoroknál a Honda Africa Twin 1100 tipusa, amelyiket a hagyományos módon kell sebességbe betaposni, miután kézzel kuplungoltál.

De említhetném a H.D. "old school" építéseit, ahol lábbal kuplungolsz és kézzel váltasz sebességet.

Vagyis mindegyik említett járművön teljesen mechanikusan történik a váltás.

Ezeket a járműveket nyilván azok veszik "akinek nem tellik" automatára.

Ja, mégsem. ;)

2021. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
inkább robogót szeretnék,mert az kényelmesebb is mint egy keskeny,kemény ülés.Meg tényleg csak munkába járni kell,és városba szaladgálni,nem az élmény fontos. Én is yamaha aerox-ot néztem,csak nem túl nagy a kínálat belőle.Egyébként ha később fel lenne fúratva 70cc-re,kiderülne?Nem állatkodnék vele,de azért szeretném ha lenne benne annyi erő hogy egy emelkedőn nem kínlódva megy fel.Egy sima közúti ellenőrzésnél mekkora esély van rá hogy kiderül?
2021. szept. 5. 18:26
 10/16 A kérdező kommentje:
Mert néztem egy videót,ahol 50ccm robogóval nem tudtak egy kisebb emelkedőn felmenni.
2021. szept. 5. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!