Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már E46 BMW-d, mi lett a...

Volt már E46 BMW-d, mi lett a történet vége?

Figyelt kérdés

Eladtad vagy megtartottad és locsoltad rá a százezreket?


Mire váltottál? Megérte?



2021. szept. 7. 18:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Volt. A vége az lett, hogy már öregedett, kezdek rajta elő jönni a gondok. Gyorsan el tudtam adni. Egy utószériás E91-re váltottam. Nem bántam meg.
2021. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

E46 320d, 5 évesen vettem, 11 évesen eladtam, 120k ment bele. Apró gondok voltak, semmi komoly.

E90 320d marha nagy csalódás volt. Folyamatos olajnyomás gondok, kelepelt a motor mint egy mtz. szerviz annak idején 1,5 millát mondott a javításra, eladtam 7 évesen.

Most egy f30 van, de az se sokkal jobb. Motorikusan nagyon bizonytalan. Állandóan fura hangok jönnek. Következő már elektromos lesz.

2021. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
De akkor miért akar mindenki BMW-t? Nem értem. Ennyi pénzért van olyan prémium ami megbízható vagy legalábbis nincs ennyi gondja.
2021. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Miért volt csalódás az e90 320d?
2021. szept. 8. 18:53
 5/19 anonim ***** válasza:
E90 320d-hez kapcsolódnék, melyik évjárat volt?
2021. szept. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
#3 Mondjuk a BMW is megbízható lenne, ha nem 800-ból vennék az emberek :D
2021. szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Olajnyomás érzékelő "nincs jel" hibával kezdődött. Került bele másik, 1 hét múlva autópályán piros STOP felirat, állítsam le. Tréler, vissza a szervizbe. Szerintük rossz az új szenzor, tettek bele másikat. Aztán egy hónapig nyugi, majd megint bim-bam. Akkor hazamentem vele, nem érdekelt. Másnap a szerviz megnézi, van olajnyomás (?!?!). Ok jártam vele 2 hétig, megint piros stop. Jól van, akkor B terv, szerviz helyett egy ismerőshöz vittem, aki ráhekkelt egy manométert az olajszűrőházra: Szerinte 1 bar hiányzik minden fordulaton.

Vissza a szervizbe: Ó tényleg az baj! De nem lehet, mert autópályán már besült volna. Kicsit kezdett csökkenni a bizalmam bennük, de rábeszéltek egy újabb olajcserére, meg valami nagyon tuti olajszűrőre, meg tömítéseket is cseréltek, már nem emlékszem. Jó pszichiáterhez jártam.

Bim-bam egy hét múlva ismét.

Vissza haverhoz, kölcsönkért egy diagnosztikai eszközt, autóztunk vele live data módban, a gépköny szerinti olajnyomás alatt voltunk mindig legalább 1 bárral.

Szerviznek elmondtam: hát akkor kuka az olajszivattyú. Mennyiért cserélnék? 1.5

Köszi, a kocsi eladó.


A mostaniban B20 motor van. Végül is indul-megy-megáll az autó, nem füstöl, de néha olyanokat csörög mintha egy vödör kavicsot kavarnék a motortérben. Kormányon, pedálokon is szépen kiérződik. Máskor meg gondol egyet és brummog 2000 alatt, mintha nyitott kipufogó lenne (full gyári egyébként, semmi hangja normál esetben). Néha a dugóban araszolva alapjárat alig talál magára. Automata váltó egyszer gondolt egyet és nem váltott felfelé. Motor újraindítás után OK. Tárolt hibakód nincs ezekről az élményekről.

Szerviz: ez már olyan, mint a windows, néha újra kell indítni és megint jó lesz.


Kipufogót egy vegyi kombinát is megirigyelné, annyi szenzor meg kábel, meg szűrő van ott, nem akarok egy fillért sem költeni ha ott meghal valami.

De nyugi, nem csak a BMW ilyen, az elmúlt 10 év autógyártása mind hulladék tesómnál a fapados céges ford kuga havonta szervizben van a legkülönfélébb hibákkal. Nálunk van egy VW transporter. Szerviz autó :) 2x kellett már trélerezni mert nem indult. 1,5 éves.

Anyósom alatt meg eltört a féltengely 30.000 km-nél a vitarában.

2021. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#7 E46-ban STOP felirat? Nem rémlik hogy abban lett volna ilyen🤔🤔
2021. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként jól megírtad az igazságot a mai autókról. Hát ez van.
2021. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

E90 volt. Dzsin lámpa+ kiírta a nagy képernyőre állítsam le.


E46- ba csak motor meg gázolajat kellett önteni kis túlzással.

Na jó, 4 gátló csere, ablakemelő műanyag basz eltört, difi csöpögött, meg valahol lassú szivárgás volt a hűtőkörben. Pár havonta fél litert rá kellett tölteni.

2021. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!