Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből gondolják, hogy az...

Miből gondolják, hogy az elektromos autó kevésbé környezetszennyező?

Figyelt kérdés

Attól hogy betiltják, majd ott lesz a sok akkumulátor hulladék az elektromos autóból, és megnő a villamosenergia fogyasztás, amit kizártnak tartok, hogy napenergiával lehet majd kiegészíteni.... Na meg a napelem sem örökéletű, mi van majd a sok napelem hulladékkal?

Nevetséges, hogy az autóipart akarják megfojtani pláne itt európában...



2021. szept. 8. 11:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

"Arra pl miert nem gondolsz"

Mert szemmel láthatóan nem alkalmas erre a funkcióra. :)

2021. szept. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom.. majd jól megadóztatják azt is, aztán lehet nézegelődni. Milyen érdekes, hogy most már nem ingyenes a töltés.... 😁
2021. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne, hogy ingyen legyen? Még mindig jóval olcsóbb, mint a benzin/dízel.
2021. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

12

Te ingyen kapod a benzint/gázolajat az autódba? Nem hiszem, max ha olyan cégnél dolgozol, de ugyebár az sincs ingyen, mert a cég fizeti ki helyetted. Nincs semmi gond, ha fizetni kell érte. Persze, örülünk az ingyenes töltőknek, de várható volt hogy ez nem fog örökké tartani. Amúgy meg elektromost "tankolni" olcsóbb, mint benzint vagy gázolajat.

Nekem itthon van egy benzines és egy elektromos autóm, páromnak egy dízel. A kis benzinesemet akárhogyis próbáltam, nem bírtam 5l/100km alá vinni,de az átlag inkább 5,5 volt. Vegyük alapul az 5 litert, csakhogy közelebb kerüljön egymáshoz a két adat. :) Ahhoz, hogy én ezt a 100 km-t megtegyem, fizetnem kell 2254 forint benzint (mai üa.árak átlaga alapján. B:450.9, G:449.5) Párom komputer szerinti fogyasztása 4,7/100 km ami 2112 Ft. Az elektromos autóm olyan 14-15 kilowattórát fogyaszt (13.8-at ír jelenleg) de számoljunk a 15-tel. A legdrágább hely ahol eddig töltöttem az 105 Ft/kwh volt. Nem nehéz kiszámolni, hogy 1575 Ft-ba kerül 100 kilométer a kis "porszívómmal". A dízellel szemben 537 ft, benzinnel pedig 679 Ft-tal kerül kevesebbe 100 km. De! Ha az eddigi legmagasabb fogyasztásom nézem, ami 19.3kwh/100km volt, akkor is olcsóbb valamennyivel -még mindig a legdrágább hellyel nézve- de akkor tényleg toltam neki. Ebben az esetben, ilyen használat mellett a dízel és a benzines fogyasztása is emelkedne, de ennyire már nem akarok kitérni. Az otthoni töltést meg sem említettem, mivel a villanyautósok legjava otthon tölti az autóját. Mennyibe is kerül a nappali áram ami a legdrágább? 37-38 Ft? :)

Persze, sok kompromisszumot kell kötni egy elektromossal, de a mindennapi teendőket pl munkába járás, gyerek hordása, bevásárlásra, városban szaladgálni, esetleg dugóban ülni, a legeslegjobb autó jelenleg!

2021. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!