Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kap engedélyt a gallytörő...

Hogy kap engedélyt a gallytörő vagy egy csörlő egy autón ?

Figyelt kérdés
Terepjárókra szoktak tenni gallytörőt az autó elejére, és láttam hirdetéseket hogy "engedélyes gallytörő" meg hasonlók. Ilyenkor megvásárláskor kell figyelni hogy engedélyes legyen, vagy pedig el kell vinnem hogy kapjon engedélyt és csak utána felrakni, vagy felrakni és elvinni egy vizsgára hogy engedélyt kapjon?

2021. szept. 8. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

kengurúrácsot legálisan utólag magyarországon nem egyszerű felszereltetni.


kb 10 évvel ezelőtt gyakorlatilag engedélykötelessé tették.


Csak olyan rács szerelhető fel ami nem rontja a gyalogosvédelmet(könnyített anyagból van a rögzítése, illetve nincs kiálló része stb...)


Ez a gyakorlatban azt jelenti hogy ha nem egy vadásztársaság tulajdonában van az autó, akkor szinte esélyed sincs legálisan ilyen rácsot feltetetni


Persze vannak akik ennek ellenére felteszik, aztán müszaki vizsga előtt leszerelik, vagy lefizetik a vizsgabiztost.

2021. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha engedélyes akkor kap egy papírt az ember vagy mi ? Tehát értem hogy vizsga előtt leszedik, utána meg felrakják, de mi van ha megállít a rendőr, olyankor nem bukta ?
2021. szept. 8. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:

A forgalmiba bejegyzik ha engedéllyel van

A rendörök nagyrésze nem is nézi hogy engedélylel van-e felszerelve.


Kicsi az esélye a lebukásnak

Max megbüntet, vagy kenőpénzel megoldják.

Nagyon szígorú rendör esetén azonnali müszakira rendelika kocsit, akkor leszedia tulaj a rácsot a vizsga után visszaszereli azt annyi

2021. szept. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, és mi a helyzet a csörlővel ? Láttam csörlőket ami szinte nem is látszik mert a lökhárító mögé befér, azokkal ugyan ez a helyzet ?
2021. szept. 8. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:

a csörlővel aza helyzet hogy drága, igy utcai autóra nem igen akarja senki felszerelni


Amugy engedély köteels az is, sokba kerül az ügyintézés, és macerás nagyon


Magyarországon amugy sincs szükség egy átlag autósnak csörlőre...

Szerintem felejtős

2021. szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!