Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lenne rá keret, megvennétek...

Ha lenne rá keret, megvennétek az álomautótokat?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, de mindig imádtam a szép, gyors autókat. Nem fotózkodni az anyósülésen, hanem vezetni.

A szüleim viszont azon az elven vannak, hogy "majd akkor lehet nekem is, ha megdolgozom érte". Tőlük egy Minit kaptam, amikor meglett a jogsim (4 éve). Szeretem, de azért nem egy sportkocsi...


Az "álomkocsi" egy Audi S7.


Igen, tudom, hogy mennyibe kerül és tudom, hogy más annyiért már lakást/házat vesz, vagy akár egész életében nem lát egyben ekkora összeget. De most lehetőségem lenne arra, hogy megvegyem magamnak és ez lenne az első saját dolgom, ami ekkora értékű és magamnak veszem. Viszont kb az utolsó forintom erre lenne elköltve... Oké, hogy új autó lenne, de nem szeretem, ha csak pár tízezer van a számlámon, meg nem tudom azt sem, hogy milyen fizetnivalók lennének még esetleg (a mostani autóm az anyám nevére lett vásárolva). Vagy nem tudom, hogy köthetek-e úgy biztosítást, hogy nem dolgozom, vagy hogy kell-e rá valami extra stb.

Olyan szívesen meglepném magam vele, de közben ott van az, hogy ez tényleg rengeteg pénz... Ráadásul nekem itt Pesten nincs garázsom, nonstop az utcán állna.


Egyik részem nagyon szeretné és azt mondja, hogy mikor, ha nem most, de közben azt is érzem, hogy bűntudatom is lenne, ha eltapsolnám egyetlen dologra ezt a pénzt.


2021. szept. 10. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagy felelőtlenség az összes pénzedet elkölteni az autóra, azt nem csak megvenni kell, a fenntartása is költség, ráadásul, azt írod még garázsod sincs.
2021. szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A tankolását azért kigazdálkodnám, meg mivel új lenne, nem nagyon kéne szervizeléssel számoljak, nem?

Viszont garázst a környéken kb. lehetetlen találni, otthon a szüleimnél lehetne garázsban, de az havonta pár nap. A nagyobb részt Pesten lennék vele.

2021. szept. 10. 22:41
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Most komolyan miért kellenek ezek a kamu kérdések?


Nincs munkád, halvány lila gőzöd nincs arról, hogy milyen fenntartani egy autót, pedig elméletben használsz egyet, de azért KP-re akarsz venni egy 30 millás kocsit. Értem én, hogy jó érzés trollkodni egy anonim oldalon de na. Legalább ha egy kicsit valóságos kérdéseket találnátok ki.

2021. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem kamu!

Örököltem két ingatlant, azoknak az árából venném meg (majd ha el lettek adva). Tudom, hogy egyeseknek ez hihetetlen, de nézzetek szét kicsit az utakon, járkálnak ám ilyen autókkal mások is.

2021. szept. 10. 22:47
 5/14 A kérdező kommentje:
És nem azért nincs munkám, mert munkanélküli lennék, hanem mert tanulok még.
2021. szept. 10. 22:48
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

#4


De ők nem eladásokból járkálnak vele, hanem mert olyan keresetük van. Ne fárassz már. Főleg az ilyen dolgokkal, hogy majd ha el lesz adva, akkor. A HA, az nem létezik, ha a kutya nem szarna kipukkadna. Neked nincs pénzed Audi S7-re, ez egyértelmű, tartsd meg, amit kaptál anyuéktól, elég lesz az. A tankolás egyébként a legkevesebb gond egy ilyen autóval, majd ha az éves szakszervíz számláját egyszer meglátod, ráébredsz.

2021. szept. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Miért ne lennének eladva?

Régebbi ingatlanok, viszont mind a két telek nagyon jó helyen van és egy vagyonért megveszik. Nekem nincs célom velük, építkezni sem szeretnék oda, nem ott tervezem a jövőmet. Itt meg már van lakásom.

2021. szept. 10. 22:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy mennyibe kerül neked az S7-re a kötelező biztosítás, az egy kalkulálható összeg, az üzemanyag költség sem vágna földhöz.

Viszont bármennyire új is az autó, azt szervizeltetni kell, nem csak akkor, ha motorikusan romlik el.

A kátyús magyar utak a kifinomult futóműveket zabálják a legjobban... lehet csak évek múlva kell költeni rá, de lehet fél év múlva.

Nem tudhatod, aki ilyen autót tart, annak a számláján kevés, ha csak néhány százezer a bármikor mozdítható tőke.

Alapvető probléma, hogy nincs meg rá a keret, csak addig gondoltad át, hogy a megvásárolni meg tudnád, de onnantól totál rizikó minden.

Főleg úgy, hogy állandóan az utcán tartanád.


Feltettél egy kérdést, válaszoltam rá, a többi rajtad múlik, de szerintem te is érzed, hogy a racionalitás az, ha most elengeded.

Nem tudom milyen a családi háttér, de rossz nem lehet, legalább is anyagi oldalról nézve, de egy ilyen autót akkor engedhetsz meg magadnak, ha van mögötted egy stabil, jó jövedelem, és akkor sem kifizeted zsebből, hanem lízingeled (jól menő vállalkozóknál is úgy szokás, a költségeket elkönyvelik kiadásként a vállalkozásban)

2021. szept. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Beviz Elek ***** válasza:
91%

Ne értsd félre amit írok!


A szüleid, nagyszüleid sokat dolgoztak hogy ezeket te mind megkaphasd, te eddig nem sokat tettél le az asztalra és sok közöd nincs az élethez. 4 éve kaptad a Minit, gondolom akkor legalább 17 voltál ami alapján most minimum 21-et mondanék és még most sem dolgozol iskola mellett hanem mindent alád raknak.

Lehet hogy szerencsés leszel és a családi bizniszt tovább viheted, lehet hogy nagyon jól fogsz keresni a képzettségeddel és az is lehet hogy egy nagyon jó vállalkozást fogsz elindítani amiből heti egy S7-et vehetsz, viszont én nem alapoznám erre a jövőmet hanem megpróbálnék vigyázni arra amit kaptam.


Ha eladod a 2 házat és megveszed az autót akkor néhány éven belül az egyik ház ára elúszik értékcsökkenéssel. Guglizz rá hogy milyen gumi kell egy S7-re, darabja 50ezer felett lesz, éves kötelező szerviz és ha garanciaidő után elpukkan egy drágább dolog akkor nagyon mélyen a zsebedbe kell nyúlni. Több cikket olvastam az elfosós Audi váltókról…


Inkább abba az irányba menj hogy tartsd meg az ingatlanokat, esetleg Bp belvárosi lakásokra cseréld és add ki albérletbe, így nem pazarlod el azt amid van.


Nekem nem volt ilyen családi hátterem és 25 évesen megpakoltam a 20 éves kotlákom csomagtartóját és külföldön 2 táska ruhával meg pár evőeszközzel kezdtem az önálló életet, nagyon nagy segítség lett volna nem így indulni. Utólag megbánod ha gürizned kell mert mindent elpazaroltál.

2021. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan általában értékálló befektetés, egy autó gyorsan értékét vesztő használati tárgy.
2021. szept. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!