Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személyautó hátsó ablaktörlő...

Személyautó hátsó ablaktörlő motorja nem működik megfelelően, egyik irányba felet, majd másik irányba is felet fordul, a kettő fordulat között szünetet tart, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sötétbarna, rozsdás volt benne a zsír. Szétszedtem a mechanikát és kitakarítottam, újrazsíroztam. A probléma ugyanúgy fennáll. Mi lehet szerintetek a gond? Így néz ki az eredeti alkatrész, csekély 40 ezer forintért. Bontottan 10 ezer, de ha valami nyüasznyi gondja lehet, akkor inkább nem vennék újat.


[link]



2021. szept. 12. 20:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Az első gondolatom az volt, hogy erőlködik, ezért takarítottam ki, most elvileg flottul kellene mozognia, de mégsem jó.
2021. szept. 12. 20:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Halkdolik a motor, csere.
2021. szept. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Végálláskapcsolója hol állítja meg? Félúton?
2021. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, fél úton megáll, majd gondolkozik kicsit, aztán elindul visszafelé szintén felet.
2021. szept. 12. 20:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem ott mechanikai hiba lesz. A motor elfordul amíg kell, viszont a lapátot valami megakasztja, majd visszafele újra hajtja.
2021. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Végülis egy tippem még van. A műanyag burkolaton van egy kör alakú pálya, amiben a mechanika mozog, ennél az egyik sarok le van törve, mert hát műanyagból kell csinálni, mi másból. Megpróbálok valamit odaragasztani, lehet kiugrik a mechanika ez miatt.
2021. szept. 13. 06:08
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ugyanez az én ablaktörőm hibája is!


https://www.youtube.com/watch?v=PPQgt7kz5zY&ab_channel=Pisti..


11:50-nél kezdődik a hiba rész. Az enyém is ugyanezt csinálja. Fordul egy felet, megáll, majd megint egy felet vissza.

2021. szept. 13. 13:52
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Motort kellett cserélni és jó lett, nem volt más megoldás. Ez volt a gond, szerencsére nem a vezetékek.

2021. szept. 29. 18:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!