Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépjármű adó?(Kérdésed túl...

Gépjármű adó?(Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.)

Figyelt kérdés
Az érdekelne,hogy működik a gépjármű adó. 4 hónapja vettem kocsit,első autó. Haver azt mondta küldenek csekket,be kell fizetni és semmi dolgom vele. Én nem kaptam semmit,és mostanában olvasgattam,hogy le fog járni valami határidő. Most nekem valamiért nem kell fizetni vagy csak nem küldték még a csekket? Mennem kéne a dolog után?
2021. szept. 13. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

A gepjarmu adot az adott evre annak kell fizetnie aki az auto tulajdonosa januar elsején.

Te majd jovore kapsz csekket ha 2022 januar elsejen tied még az auto. (Akkor is ha januar 2-án eladod!)

2021. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha használt kocsi akkor csak jövő január 1-től terhel téged az adó. A csekket pedig február végén, március elején fogod megkapni. Valószínű ajánlott levélként a határozat mellékleteként.

Ha új autó, akkor a forgalombahelyezés napjától kezdve téged terhel az adó. Viszont egyéni befizetési határidővel fogják valamikor kiküldeni időarányosan az adott évre.

2021. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. szept. 13. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!