Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális jelenségnek...

Az normális jelenségnek számít, hogy a régi dízel üzemű fordom esetében indításkor nem alszik el rögtön az olajnyomás visszajelzését szolgáló lámpa a műszerfalon, csupán a motor beindulását követően 1-2 másodperccel?

Figyelt kérdés
Nemrég lett az autóban olaj cserélve, melynek szintje teljesen rendben van, de egyszerűen nem értem, ez mitől lehet.

2021. szept. 14. 01:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Szűrőt cserélted? Ha igen akkor lehet az olajszivattyú szhalakszik.
2021. szept. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Igen, ez minden autónál így van. Az az 1-2 másodperc szükséges ahhoz, hogy a motort körüljárja az olaj és felépüljön az olajnyomás. Gond akkor van csak, ha 5 másodperc után sem alszik el.


Persze a normális az maximum 2-3 másodperc, szóval ha 5 másodpercig tart, akkor már valami nincsen teljesen rendben, de még kellően jó ahhoz, hogy ne okozzon maradandó kárt, szóval el tudsz menni például szerelőhöz megnézetni, hogy miért épül fel lassan a nyomás.

2021. szept. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Normális. Más márkájú autóm van, ugyanígy viselkedik. Fórumokon ki lett vesézve, másnál is ilyen. Az olajnyomásnak fel kell épülnie, nem az indítózás pillanatában történik meg. Gond akkor van, ha pár másodperc után sem alszik ki, vagy ha menet közben felvillan a lámpája.
2021. szept. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Olajcsere előtt nem ilyen volt?
2021. szept. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen normalis, foleg ha elotte egyket nappal nem volt beinditva. Figyeld meg ha mesz vele es utana inditozol, az mar az inditas pillanataban el fog aludni.
2021. szept. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%

Nem normális, már vagy a motor kopott kicsit, vagy nem cseréltél szűrőt és el van tömődve, vagy az olajszivattyú gyengélkedik.

Nekem egy 29 éves, 180.000 km-t futott autónál már indítózás közben kialszik, még mielőtt beindulna a motor, ez a normális.

2021. szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Nálam is indítózás közben kialszik.
2021. szept. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Nálam meg nem alszik ki indítózás közben. Nincs egy éves az autó és 16.000 km-rel sem hinném, hogy szanaszét lenne kopva. Az előző autómat 340.000 km-en keresztül hajtottam, ugyanilyen volt. Soha nem volt ebből gond, még mérhető olajfogyasztása sem volt. Nem vonnék le abból messzemenő következtetést, hogy hány tized másodperc alatt alszik ki a lámpa. A lényeg, hogy rövid időn belül kialudjon.

De itt a lepontozóbajnok fotel-szakértők úgyis megírják a "tutit"...

2021. szept. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
#6 vagyok, elírtam egy számot, természetesen nem 29, csak 19 éves autó
2021. szept. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8-as olyan belsőégésű motor aminek nincsen mérhető olajfogyasztása 100% hogy nem létezik, max szemmel megmondani nem tudod hogy eszi.Ha az olajlehúzó gyűrű 100%ban lehúzná az olajat a kompressziógyűrű(k) kenés nélkül maradnának és pillanatok alatt elkopnának.


Szimplán csak az a helyzet hogy ugyan annyi üzemanyagot húz le a gyűrű mint amennyi olajat megevett.Nyilván ütemre lebontva iszonyat elenyésző mennyiségről beszélünk.Viszont 10-20 ezer km-nél már az olaj 10-20%-át az üzemanyag/korom/különböző anyagok teszik ki.


Láttam már nem 1 motort aminél az volt a helyzet hogy jellegzetes kék füsttel/szaggal ette az olajat a motor, de az olajszint állandó volt...


Na mind1, nem kötekedésből írtam.


Amúgy visszatérve a témára, van amelyik autónál ez az 1-2 mp teljesen okés van amelyiknél kezdődő problémára utalhat, de 1 szó mint 100, ennyi még belefér, majd ha 3-4mp-re nő ez az idő akkor kell elgondolkozni 1 átnézésen, de addig lehet elfut még az autó 100-150 ezret is.

Bár ha olajcsere előtt nem így volt, tehát olajcsere után kezdődött a "gond" Lehet szimplán az a helyzet hogy hígabb volt már az előző olaj, mint a mostani.

2021. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!