Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha motorolajok...

Mi történik ha motorolajok keverednek, más gyártó által?

Figyelt kérdés
Sajnos az olajgombám megadta magát, ezért sok motorolajat vesztettem, a szerelő valami noname szemetet töltött bele, és meg utántöltöttem Castrollal, lehet belőle bármi probléma hosszútávon?

2021. szept. 14. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
ha az a noneme szar teljesíti a gyári előírást akkor nem
2021. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
99,9% hogy nem lesz semmi gond. A maradék 0.1% meg arra megy amiért hivatalosan nem tanácsolják, hogy esetleg az adalékok reagálnak egymásra a két külön olajból, de ennek aztán tényleg kicsi az esélye.
2021. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk a Made in Romania Castrolnál kevés gagyibb olaj van, ezt valamelyik Fekete-tengeri finomítótól veszi a BP, igazi kaukázusi "minőség".
2021. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Castrol hanyagolni kéne már.

Én is belefutottam gagyi Castrolba hivatalos boltból.

Télen nehezen indított és ette is.

Mobil 1 5w30-al meg pöccre indul és nem eszi egyáltalán.

2021. szept. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

4. Az olajnak mi köze az inditáshoz???

HA nem tudnád az a kenést szolgálja.

2021. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem célszerű más-más olajakat összeönteni, de ha tudják a specifikációt, akkor nagy bajt nem okoz.


Viszont csatlakozom én is a többiekhez: Castrol valaha jó volt, most már nem. Drágának továbbra is drága, meg továbbra is sok műhelynél kint van a plakátja, de nem jogszerűen. Én is használtam régebben egy régi BMW hobbiautómban amihez ugye még a gyári ajánlás is Castrol, eszegette, már gyanakodtam hogy szelepszáras, aztán váltottam azonos viszkozitású és specifikációjú Motulra - hirtelen nem is ette, nem is volt hidrotőke hangja hidegindításkor mint addig.

2021. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az olajnak az a köze, hogy ha vastagabb az olaj akkor nehezebben indít. Hiába 5W30 volt, minusz 10 fok alatt elvérzett.

Mobil 1 5w30 meg -22-ben is gyönyörű szépen indít.

2021. szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6, de hova tűnt el a Castrol? vizes? vagy valami elégett benne, azért csökkent?

és mitől jobb a Motul? kipróbálom legközelebb, mert nekem is mintha enné a Castrol olajat

2021. szept. 20. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!