Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Sx4-esek! Mikor kell...

Suzuki Sx4-esek! Mikor kell cserélni az alábbi dolgokat?

Figyelt kérdés

Hány évente vagy km-enkent?


Motorolajat, fék folyadékot gondolom 2 évente. Gyertya kb 100 ezer km.


Amit nem tudok

-hűtő folyadék (fagyálló)

-váltó olaj

-első és hátsó fék tárcsa, betét


És vannak még időszerű csere dolgok? A szervizkönyv nagyon nem részletezi.

Válaszokat előre is köszönöm! 🙂



2021. szept. 16. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Motorolaj 10ezer vagy évente.

Hűtőfolyadék 3 év

Fék: amikor már jobban kell nyomni ugyan azért a fékhatásért mint régen.

2021. szept. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

1. Közöd sincs hozzá!!!

A fék ugyan úgy fog ha elvan kopva , nem kell jobban nyomni.

Fagyálló meg 17 éves autómban még eredeti és tudja amit tudni kell.

2021. szept. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fékhez annyi kiegészítést tennék, hogy szemrevételezném. Kopóeszköz, használattól függ, nincs fix időben vagy km-ben meghatározott csereperiódusa. Lehet hogy valaki autópályán hosszabb utakra jár. Ő akár több száz km-t elmegy úgy hogy hozzá se ér a fékpedálhoz. Így természetesen bőven 100.000 km-t legurul úgy hogy nem kell cserélni a fék kopóalkatrészeit. Míg más a városban 100m-t nem nagyon tud megtenni fékezés nélkül. Nála pár tízezer km után elkopik. És persze vezetési stílustól is erősen függ.

A tárcsa ha vállas és/vagy a vastagsága határérték alá bekopik, akkor csere. Betétnél ugyanez. Ha már vékony rajta a fékezőfelület (nem tudom SX4-nél van-e akkusztikus vagy elektronikus kopásjelző) akkor csere.

2021. szept. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2. voltam.

Írja már ide az aki lepontozott hogy mi a nem jó szerinte abból amit írtam.

Ahhoz ért csak a lepontozáshoz, műszakilag meg semmihez .

2021. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele, az egy mindenhová beirogato, komoly magán eléri és önértékelési gondokkal küszködő, frusztrált idhiota genhalmaz, selejt, amikbol ezer és egy millió futkaroz ebben a k...va országban. Kar volt bezárni az OPNI-t!!!
2021. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

"Motorolajat, fék folyadékot gondolom 2 évente."

Olajat évente vagy 15 ezer kilométerenként. Fékfolyadékot ajánlott 2-3 évente, különben az ABS kocka tönkremehet és az elég drága.


"Gyertya kb 100 ezer km."

Ez relatív, mert használattól függ, de a 100 ezer kb jó tipp. Nekem a Swiftbe (ugyanaz a motor, mint az SX4) 130 ezernél lett cserélve, de jobb lett volna kicsivel előbb.


"-hűtő folyadék (fagyálló)"

Kb soha. Max akkor kell, ha beméreted és -25 foktól rosszabb.


"-váltó olaj"

4 évente célszerű, egyébként a csapágyak idő előtti kopását idézheti elő, az meg drága mulatság.


"-első és hátsó fék tárcsa, betét"

Ez teljesen a használattól függ. Ha városban használod, előbb elkopik, ha autópályán, akkor tovább bírja. Nekem 7 év után kellett a betétet cserélni, de ezt úgyis jelzi a ciripelő hang, amikor már elkopott.

2021. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Manuális váltóba először 30 majd 200 ezernél kell olajcsere és némelyiket még adalékolni is kell. Motorolaj kis motornál (1.3-1.4-es) 10 ezer vagy évente, fékfolyadék három évente és a fagyálló is.
2021. szept. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szervót kábé soha, gyertyát üzemtől függően 80-100 ezer, fékbetét első 8 évente, hátsót kb 14 ha dobfék mert egyébként az is nyolc. Levegőszűrő 15 ezer, vezérszij százezer pumpával együtt. Nagyjából ennyi. Kerékcsapágy,féltengely, kuplung, szilent, futómű gömbtámasz, toronycsapágy, gázos csillapító, foncsor 200 ezer után adja meg magát és ez nagyobb tétel mondjuk használt autóknál.
2021. szept. 22. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Kerékcsapágy,féltengely, kuplung, szilent, futómű gömbtámasz, toronycsapágy, gázos csillapító, foncsor 200 ezer után adja meg magát és ez nagyobb tétel mondjuk használt autóknál."


Ez is relatív. Nekem 120 ezernél kellett cserélni a kerékcsapágyat, mert már hangja volt. Lengőkar szilentet meg már 80-nál kellett. A kuplungot is kicseréltettem 110 ezernél, mert a váltócsapágyat kellett cserélni és akkor már egyúttal a kuplungot is cseréltettem, ha úgyis szét volt szedve.

2021. szept. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Motorolaj 1500km vagy 1év

Váltó olaj 45000km vagy 3év

Fékfolyadék 2évente

Hűtő folyadék 4 évente


A többit meg amikor elkopik.

2021. okt. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!