Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem régen költöztem át Romániá...

Nem régen költöztem át Romániából Magyarországra. Van 1 autóm (e46 320D) milyen lehetőségeim vannak az itteni forgalomba helyezésre? (25F)

Figyelt kérdés
Meg éri át papirozni? Sokba lenne? Vagy jobb lenne ha továbbra is külföldön fizetném utána az adókat? (bocsi ha nem jó kategória)
2021. szept. 17. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy kell átpapírozni mint bármely más autót. Vannak neten kalkulátorok hogy mennyi lenne.
2021. szept. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mintha külföldröl behozott és első forgalomba helyezése lenne? Mert azt néytem és úgy nagyon sokba lenne. Gondoltam hogy lehetséges lenne leforditani a papirjait, egy műszaki és annyi.
2021. szept. 17. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze mivel ez külföldről behozott első forgalomba helyezés Magyarországon
2021. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem probléma, akkor jobban jársz ha marad a román rendszám, nem sok hátrányod van belőle. Most egy E46-ra nem éri meg kipengetni a regadót, meg a magyarországi forgalomba helyezést végigjárni. Jobban jársz, ha gyűjtesz a következő autóra.
2021. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Max 3 hónapig használhatod, ha van itt bejelentett lakcímed. Lehet a kutya nem fogja megkérdezni soha, de ha igen, akkor visszamenőleg bírságot rónak ki. Ha végleg itt tervezed a maradást, akkor szerencsésebb kint eladni és itt venni egy másikat, vagy persze lehet honosítani is. Számolj mindennel együtt kb 200e Ft tal. Nem tudom, hogy eredetvizsga és átírás kell e ilyenkor mivel kint is a te neveden volt. Ha még az is akkor az még hozzájön.
2021. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az van hogy igazábol apu nevén van az autó😅. Olcsóbban jönnek ki az adók igy. Szóval az a 3 hónapos dolog akkor igy nem hiszem hogy érvényes.
2021. szept. 18. 14:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp hagyd román rendszámmal, a biztosítás is többszöröse lenne magyar rendszámmal úgy, hogy a te neveden van.
2021. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!