Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok nekem segíteni...

Tudnátok nekem segíteni ? Van egy BMW E39 523i automata váltó egy 5hp18 váltóval És mikor be rakom D és elindulok második fokozatban átvált de onan fejéb már nem Mi lehet hiba vele

Figyelt kérdés
2021. szept. 19. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az "onan fejéb" a hiba, és nyilván ez az autón is meglátszik.
2021. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az lehet a hiba, hogy letérdelt a váltó. Vidd el váltószervízbe, fizesd ki az autód értékét és lesz megint egy jól üzemelő automatád :)
2021. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát ez nem sokat segített
2021. szept. 19. 16:37
 4/12 A kérdező kommentje:
Leci csak értelmes comentet
2021. szept. 19. 16:41
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

De pont ez segített sokat. Az automata válód nem működik rendesen, felépítése miatt otthon nem javítható. Elviszed egy automataváltó szervízbe, ott megmondják mi a hiba oka, adnak egy árajánlatot a javításra vagy cserére.


Te sem tudod mi nem jó, látatlanban mi sem tudjuk mi nem jó, talán egy hibakódkereséssel közelebbi infót kapnánk a hibáról de 99% biztossággal mondom, hogy az a kód is a váltószervízbe vezetne. Mit szeretnél még?

Netes segítség alapján megstupekolni egy automataváltót? :D

2021. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem volt ennek semmi előjele? Lassú váltás, rángató visszaváltás, stb.?

Első lépésben én megnézném az olajszintet. Ha rendben van, rákötnék hibakód olvasót az autóra. Ha nem vezet ez sem sehova,váltóolaj cserével lehet próbálkozni. Ez opcionális lépés, mert ha nem jön be, kidobott pénz, mert innentől már szakszerviz tud csak segíteni.

Illetve még egy jó ötlet angol nyelvű BMW-s forumokon utána olvasni.

2021. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még is milyen választ vársz? Hogy ezt csavard ki azt dugd össze? Ez bizony nem így lesz, itt bizony több százezer lesz a javítás.
2021. szept. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hú, na kösd föl a gatyát, jó eséllyel ez zsebbe nyúlós lesz nem is kicsit. Ismerősömnek e60-nál 700k volt egy váltófelújítás.
2021. szept. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem vészes ez. Szerintem 5hp18-at kap bontottan már 100 alatt is :)
2021. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Na igen, csak így hoszinix évesen egy bontott váltó is lutri.
2021. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!