Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holnap megyek eü vizsgára AM...

Holnap megyek eü vizsgára AM jogosítványhoz. Van bárkinek friss tapasztalata a vizsgabiztosokkal és egyebekkel, mert kicsit félek tőle? Esetleg Salgótarján körül nem tudtok tapasztalatot mondani?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet 1 fix dolgot mondani.


Én sztorim: bejöttek a vizsgabiztosok, hangosan megkérdezte az iskola igazgatókát, hogy hány embernek legyen meg, az azt mondta, hogy mindenkinek. Bementem, már töltötték a papírt miközben újraélesztettem + stabilba raktam a társamat, utána mondtam 1-2 dolgot és kijöttem. Mindenkinek meglett.



Haverom sztorija: 30 emberből 2 ment át (eü iskolába jártak), a többi 28 emberben megkeresték azt a részt amit nem tud és megbuktatták. Haveromnak pl. az volt, hogy balesetben a faszi nem volt bekötve, kirepüt mit csinálsz? Mondta nem lehet mozgatni, ha nincs életveszélyben nem nyúlsz hozzá amíg kiér a mentő (alap vizsgálatokat megcsinálod mozgatás nélkül). Mondták hogy oké ez sajnos bukás, mert nem elég nem mozgatni, az adott eszközök birtokában a lehető legjobban rögzíteni kell a talált helyzetben.

2021. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ezt az igazgatós dolgot a terem közepén beszélte le vagy csak hallottad kicsit odébb? Mégegy kérdés: Egy adott időpontra érkezők között mindenki egy kategóriás jogsit csinál vagy vegyes?
2021. szept. 20. 17:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Bejött a vb az ajtón, ment fel a lépcsőn és odakiáltott az igazgatónak félúton. Nem hallgatóztam, ezt az is hallotta aki nem akarta. Az, hogy ki milyen jogsit csinál az mindegy, mert az elsősegély az ugyan az lesz, de vegyesen van motoros, segédmotoros vagy autós jogsit csináló. Max életkorbeli eltérések lesznek, én 15 voltam ekkor és én is az AM-et csináltam. Volt aki B-t csinált, de volt vagy 40.


Egyébként roppant könnyű az egész, nem kell ezen izgulni. Én mindent tudtam, tehát nem csak a vb jófejsége miatt mentem át. Érdekes volt megfigyelni az embereket, hogy hogyan készültek/reagáltak a stresszhelyzetre, én ott voltam legfiatalabbként halál nyugodtan, míg a társam aki kb. 20 volt alig bírt megszólalni, kint a váróban is hányingere volt meg szédült. Ennyire teljesen felesleges izgulni (tudom, ezt valaki nem tudja korlátozni), de így csak saját magadat szívatod meg, mert nem fogsz tudni úgy teljesíteni.

2021. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet! Azért jól esik azt is hallani hogy nem csak szívatnak hanem hogy vannak normális emberek is!
2021. szept. 20. 19:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit!


Azért hozzáteszem, egyik sztoriban sem volt elfogadható a vb! Én fontosnak tartom az elsősegélyt, emberéletek múlhatnak ezen. Nem lehet ellazázni azzal, hogy mindenkinek odaadják (ezért se értettem egyet azzal, hogy a Covid alatt elsősegély nélkül is adtak jogsit) a papírt róla. A másik se volt korrekt, mivel az tényleg csak a kib@szásról szólt.

2021. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem egy olyat hallottam hogy vki bajban volt, és a mellette levőnek volt jogsija de meghalt mert nem tudta a pali mellette hogy mit kell tenni mert tojtak az eü-re a vöröskeresztnél.
2021. szept. 20. 21:12
 7/9 A kérdező kommentje:
Megvolt a vizsga, megbuktam, de nagyon bunkók voltak! Bementem egy sráccal, köszöntem húztam tételt stb mondták hogy olvassam el, elolvastam. Majd velem kezdtek, azt mondták hogy csináljak mellkaskompressziót. Elkeztem, monták hogy ezt így nem lehet és hogy üljek le. Felállt a srác, elkezdte, ugyanazt csinálta mint én és őt átengedték, engem meg nem, nekem kb esélyt sem adtak. 8000 FT kidobva az ablakon egy kopasz bunkóó miatt. Volt olyan is aki semmit nem tudott de elmondták szó szerint hogy mit kell mondania és még ő is átment. Velem meg vérbunkók voltak, de semmi olyat nem csináltam hogy azok legyenek. Lehet hogy látták hogy 14 körüli vagyok és le akartak húzni vagy szívatni? Ezt viszont nem értem.
2021. szept. 21. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, majd a kövi jobb lesz! Nem lehet, hogy a tételre adott válaszod nem tetszett nekik, vagy valamit tényleg nagyon elrontottál a mellkas kompressziónál? Én megkérdeztem volna tőlük, hogy mit csináltam rosszul és mit kéne kijavítanom.
2021. szept. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azóta sikerült?
2021. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!