Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passat B6 (2010) - DSG - nem...

Passat B6 (2010) - DSG - nem lehet kivenni P-ből? (többi lent - hibakód)

Figyelt kérdés

A pirosnál álló autómba belementek hátulról. Miután otthon leaprkoltam az autót és újra el akartam vele indulni, nem lehetett kivenni P-ből.

Kiolvastam a hibakódot - Gear Shift Lock Solenoid Control Circuit.

Mennyibe kerül javítani a hibát? Hol tudnám beszerezni és beszereltetni az alkatrészt?



2021. okt. 1. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen alkatrészt akarsz te cserélni benne?
2021. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

nem biztos, hogy azzal van baj

2021. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:

"A pirosnál álló autómba belementek hátulról." "Replace brake light switch" (2-es linkjében van ez a szöveg.)

Érdekes összefüggés! Most működik minden féklámpa? Vagy összetört?

Talán van egy kis remény, hogy egy ilyen "szuperokos" (vagy okoskodó) elektronika azért tilt le, mert kap egy üzenetet, hogy a féklámpa/kapcsoló környékén valami nem ok.

Lehet, hogy marhaság, de egy DSG váltóval kapcsolatban minden egyéb javítás baromi drága lehet. Úgyhogy érdemes itt kezdeni.

2021. okt. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: annyira nem is meglepő, mivel csak fékezés közben lehet P-ből elváltani ezeket. Lehet a féklámpa áramköréről kapja a váltó a jelet.
2021. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

#4

Azért nem vagyok benne biztos, mert az a logikus, hogy a váltó a fékpedál kapcsolótól kapja a jelet. És a kapcsoló nem sérült meg.

De ha a rendszer túl "okos" és a "valami baj van a féklámpaáramkörében" jelet használja, akkor a törött izzóra is letilthat.

2021. okt. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!