Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legyen lelkiismeretfurdalásom...

Legyen lelkiismeretfurdalásom amiatt mert máshol szereltetem be a motort vagy nem kell?

Figyelt kérdés

Motorcserére szorul az autóm, ami a hetekben meg is fog történni.

A hibára egy idős szerelő hívta fel a figyelmemet. Hosszú történet.. a lényeg az hogy elkezdett 3000 nél fura hang jönni a motortérből, (rajtam kívül senki nem hallotta de nemem annyira kifinomult a hallásom és figyelem a kocsim rezdüleseit hogy meghallottam) akkor másnap elmentem ehhez a szerelőhöz mentünk egy kört akkor már hangosabban csinálta ő mondta hogy a vezérlés csinálja a hangot mert elavult és rossz már. Akkor vezérléscsere.. lett volna, de a motorom egy nagy szar, karteres is meg van már benne vagy fél millió km, + rossz olajjal használtuk meg valószínű előttem is úgy használhatták. Úgyhogy motor csere lesz. Nem kért ez a szerelő pénzt azért hogy megállapította a hibát pedig órákig ott voltam (a kocsi többi részét is átnéztük hogy milyen. Futómű jó, alja új, küszöbök is jók mondjuk az egyik küszöböt gány módon rakták fel de van 2 év műszakim és funkcionál úgyhogy ez MÉG engem nem érdekel..) mondta hogy szerezzek motort neten ő 80 ért be szereli és hogy keressem majd. Ebben állapodtunk meg.

Aztán elkezdtem netre kiirogatni toyota csoportokba hogy motort keresek. Találtam is , beindítható stb és ott helyben be szerelik nekem 60-ért.

Ott fogom beszereltetni.

Nagyon szemét vagyok ha így döntök vagy ez belefér? Utána a másik szerelőt nem keresném már többet vagy kitalálnék valamit hogy rossz a kocsi stb.. es csak a másik kocsit vinném oda ezt már nem.


Ti mit gondoltok erről?


25/n



2021. okt. 5. 10:38
A kérdező szavazást indított:
Ez belefér, annál csináltatod meg akinél akarod
Szemétség ha ezek után nem hozzá mész
13 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Es ez most komoly kerdes
2021. okt. 5. 10:41
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy fura hang jön a motortérből , még nem azt jelenti hogy a motorból jön.

"" a vezérlés csinálja a hangot mert elavult és rossz már."

Ezt így a hangból állapitotta meg az a szerelő?

Érdekelne engem hogy milyen az az elavult vezérlő hang.

Én a helyedben addig nyúznám ezt a motort amíg kinem leheli a lelkét.

Majd akkor cseréltetném csak ki.

EZ lehet akár több év is amire ez kifekszik.

2021. okt. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
3000-nél fémes súrlódás hallatszik de mostmár alacsonyabb fordulatszámokon is meg bármikor.
2021. okt. 5. 11:00
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Yaris vagy a Bömös ment gallyra Szilvi?
2021. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Yarisról van szó és évek óta ilyen meg ugyanugy megyek vele csak mostmar idoszeru lenne megcsinalni. Bmwt alig hasznalom.
2021. okt. 5. 11:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A vezérlésnek nincs fémes surlódás hangja.
2021. okt. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60 ért szereltesd. Ugyanis a motor még nem biztos, hogy hibátlan. Új, minőségi olajat csak tiszta blokkba önts.
2021. okt. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Hát nézd... nem rossz az, amit csinálsz, nem kell magad szarul érezni miatta, viszont saját magadnak teszel keresztbe. Szerelőként mondom, hogy nem szeretjük az ilyet. Kevés a tisztességes szerelő, a leírás alapján a tiéd egy ilyen volt és 20 ezer forint miatt elviszed az autódat máshová. Legközelebb nem lesz annyira kedves és jó hozzáállású veled szemben, mert amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten. Értem én, hogy 20 ezer forint, de hosszú távon többet vesztesz, mint amennyit most megspórolsz.
2021. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
megpróbálom majd valahogy eltitkolni hogy máshol szereltettem lehet kitalálom hogy összetört a kocsi és oda már csak a másik autómat viszem
2021. okt. 5. 13:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizony a 20 ezer az 20 ezer mindenkinek.

Nem ennyiért hanem sokall kevesebb különbségért elmegy bárki máshová.

Nagyon elpofátlanodtak már a szerelők is és nagyon sok szakma képviselői.

Amikor egy gyári munkás jó ha haza visz 200-250 ezret , akkor miért kell pofátlanul ennyit kérni.

Mert aki olcsóbban beszereli még az is busás hasznot tesz zsebre.

2021. okt. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!