Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.6-os dizelmotor 15-km után...

1.6-os dizelmotor 15-km után eléri az üzemi hőfokot? 90 fokot?

Figyelt kérdés

2021. okt. 6. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Hát nálam időjárástól függetlenül 15 km alatt egyik kocsim sem érte el a 90-et, talán ha ilyen 40+ fok volt de az sem biztos.
2021. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

1.4 diesel Fiesta 10-12km alatt éri el a 90°C fokot, vagyis a 82°C-os üzemi hőmérsékletét (obd-vel mérve).

Ez után még érdemes várni a nagygázos gyorsításokkal vagy 5 percet, hogy az olaj is felmelegedjen. Ezt segíti, nyáron pedig visszahűteni az olajat a hőcserélője.

2021. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

1.7 dízelemnek a mostani még nem hideg időben 5-6km kell hogy a víz(!) elérje a 89-90 fokot.

A másik, 1.6-os dízelem érzékelhetően lassabban megeszik. Ellen kell inkább 7-8.

De ez csak a víz! Az olajnak biztosan több kell. Olajhőfokot sosem néztem. De saccra 15km-nek elégnek kell lennie.

2021. okt. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
1.6 csühögő egy hitvány motor, hamar melegszik
2021. okt. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ford TDCI -5 fokban 20 km alatt is nehezen éri el a 90 fokot. Cserében 1 perc alapjárat után is meleget fúj.
2021. okt. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 jaa, én fűtés nélkül melegítem be a motort 12km alatt.
2021. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6os

Az ilyenektől rosszul vagyok, akik képesek fagyoskodni, hogy a motor pár km-el hamarabb melegedjen be.

2021. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Legyél is, ülésfűtéssel elviselhető, ha nagyon aggódnál értem.

Én az EV autósoktól vagyok rosszul, akik 90-el kamion mögött mennek, kormányfűtést harapdálják melegért. Vesznek egy 5 milkás kocsit, hogy utána a Lidl parkolóban csövelnek ingyenes töltésre várva és a legfonotabb, világmegváltónak titulálják magukat.

2021. okt. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5 millióból elektromos autót?! :O Milyet? Hagyományos Fiat Tipo, esetleg valami Dacia ami ennyiből manapság megáll. Még egy alap Astra is ennél drágább.

Amúgy nekem elöl-hátul van ülésfűtésem. Elöl automata vezérlésű. Van kormányfűtésem + gyári kiegészítő elektromos fűtésrásegítésem. De sosem szoktam a fűtést tekergetni spórolás miatt, hogy hamarabb melegedjen be a motor. Én mondjuk képtelen vagyok kabátban sálba-sapkában, kesztyűben ücsörögni az autóban és úgy vezetni. Engem zavar, kényelmetlen. Már csak ezért sem szórakozok a fűtéssel. Télen-nyáron 23 fokra van állítva és nem nyúlok hozzá. Eddig az autó sem panaszkodott, hogy bármi gondja lenne ezzel.

2021. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!