Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Idáig azt akartam hogy kapcsol...

Michael880117 kérdése:

Idáig azt akartam hogy kapcsolodjon be a hütőventilátor,most már bekapcsol mert lett nyomás a hűtőközegben,nem is forr a víz.de a hütőventilátor nem akar leállni,obd-vel 90c fokot mértem és akkor is ment!mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Müszercsopoorton 90 c fokon megáll! Nem megy tovább. Obd-n is 90c ra vissza hütt de nem áll le a venti

#ventilátor #Hütőventilátor #90c fok
2021. okt. 7. 07:55
 1/7 krwkco ***** válasza:

Az alábbi kérdés hibájának elhárításakor nem változtattál meg valamit? Nem emiatt pörög a ventillátor? Amikor kicserélted a hűtősapkát és beindult, azóta soha nem állt le amikor az autón rajta volt a gyujtás?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__11..

2021. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy már nem forr a víz,van nyomás a rendszerbe. Ma reggel lementem hogy hideg motorral ügyködjek. Csak akkor indul be amikor pl elinditom a klimával a ventit,utánna már nem all le és még csak üzemit sem érte el!valami a klimával lehet? A klima rendszerét szeretné vissza hüteni?
2021. okt. 7. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:

termosztát hibás lehet

a mért hőfok és a kalkulált hőfok nagyban eltér, ezért biztonság kedvéért bekapcsolja a ventilátort.

2021. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
Az jogos, hogy a ventillátor elindul, ha bekapcsolod a klímát. Csak akkor kell leállnia, ha a klímát kikapcsolod.
2021. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam a termosztátra,de hideg motornál 3 perces járatás után kétlem hogy bármit is érzékelnie kéne a jeladóknak.igen a klimára bekapcsol, de klima kikapcsolása után nem áll le! Motor leállitása és ujra inditása után is vissza kapcsol! Csak gyújtás ráadására nem indul be,motor be, és indul ő is. Rellét cseréltem már, hőgombát is.
2021. okt. 7. 10:25
 6/7 krwkco ***** válasza:

Az alábbi linken azt írja, hogy az Opeleknél külön elektronika hangolja össze motorhűtő és a klímaventillátor működését. Lehet, hogy azzal van a baj. Vagy az is lehet, hogy amit tapasztaltál, az normális.

[link]

2021. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ha a klima vezérlőtől nem kap jelet kikapcsolásra? Létezhet talán ilyen?
2021. okt. 7. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!