Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hiányozni fog neked a kézi váltó?

Hiányozni fog neked a kézi váltó?

Figyelt kérdés
[link]

2021. okt. 8. 11:15
A kérdező szavazást indított:
Igen, nagyon
Csak egy kicsit
Egyáltalán nem
39 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
#1 Nekem egyáltalán nem fog hiányozni😂
2021. okt. 8. 11:29
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Amibe kell, abba mindig is lesz..
2021. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy nagyon jó írás :)

Nekem abszolút nem hiányzik már most sem...

Én 2 éve váltottam duplakuplungos automata váltóra (s-tronic) és bár talán nem ez a legkomfortosabb váltótípus a mindennapos közlekedéshez, még mindig fényévekkel kényelmesebb mint lábbal taposni a kuplungot és kézzel váltogatni.

Ami meg a sportosságot illeti... hát most azon kívül, hogy otthagyja a manuális váltós vackokat, mint a xart, még durrog is mellé, ja és kormány mögötti fülekkel váltható. Ha valaki erre azt mondja, hogy a manuális az bármiben is sportosabb, az nem tudja miről beszél.

Nem utolsó sorban pedig közlekedésbiztonságról is beszélünk, mert akármennyire is tapasztalt és rugalmas az ember, manuális váltóval ugyanúgy + 1 dolog amire figyelni kell (néha legalábbis).

2021. okt. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

Nekem nem fog, az én életemet még kihúzom kéziváltós kocsikkal.

a nyomiknak akik nem tudnak vezetni, azoknak meg egyenesen ellenség volt a kéziváltó.

2021. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amelyik autóba tényleg illik a kéziváltó, abban továbbra is lesz.

Csak persze egyre kevesebb ilyen autó van.


Mondjuk egy Mazda MX-5, Subaru BRZ, és hasonló modern viszonyok között könnyű kis sportverda tényleg manuálissal az igazi, de ezekben az is van (egy kivétel ez alól az új Toyota Supra, de cserébe például az új Nissan Z is manuális).


De a másik oldalról nézve már tényleg annyira jól a modern duplakuplungos váltók, vagy akár a nyomatékváltók is, hogy egy nem kifejezetten szerpentinezésre vagy pályára való élményautóban már én is jobban preferálom. Hiába raksz egy közepesen szar manuális váltót akár egy új 3-as BMW-be, mivel az egész autó már túl nehéz, nem ad nagyon visszajelzést az útról, tele van pakolva elektronikus segédekkel, teljes csend van benne, a kuplung is művinek érződik - minek az oda, ha egy DCT sokkal gyorsabban és hatékonyabban elvégzi ugyanazt a feladatot, az élményből meg már nem vesz el sokat. Na persze itt nem az M3-ról beszélek, hanem mondjuk egy 320i-ről.


Míg mondjuk ha visszamegyünk 20 évet, egy E46-os 320i egyrészt még üvöltő, karakteres szívó sorhattal volt szerelve, másrészt adott visszajelzéseket, megvolt benne az a gépérzet, ami egy új autóból már teljesen kiveszett. És ahhoz passzol egy manuális, hiába nem a világ legjobb váltója volt azokban. Az E36 meg még rátesz erre is egy lapáttal, az még true oldschool.


Én például a szürke hétköznapokban, az új cégesben ülve marhára nem vágynék arra, hogy váltogatnom meg kuplungoznom is kelljen, csend van, jó a hangrendszer, van mindenféle hülye ketyere, és a nyugihoz csak hozzáad a gyors, pontos váltó, meg hogy nem kell bal lábra edzenem amíg hazaérek.


Viszont ha hétvégén kimegyek a régebbi hobbiverdával egy kis kanyarvadászatra, akkor meg nagyon is élvezem a manuális váltót. Szóval megvan a helye annak, na, csak egyre kevésbé van értelme belerakni kommersz autókba.


Viszont

2021. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Ne vezessen járművet az, aki nem tud váltani.. De úgy veszem észre már nagyon kezdünk kényelmeskedni. Biztos jobban lehet telefonozni, ha nem kell váltani.
2021. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Szerintem amelyik autóba tényleg illik a kéziváltó, abban továbbra is lesz"


Reméljük. Bár eddig ezt mondták az M4-ről is, de az új már nem kapható kézivel.

2021. okt. 8. 13:45
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

#6

"Ne vezessen járművet az, aki nem tud váltani.."

...

ez netto hulyeseg mar ne is haragudj

en elvezetek neked egy szetbßßott kuplungos manualis valtos autot is, de attol meg tudom, hogy az automata mindenben jobb...

ha kicsit kepes az ember latni a nagyobb kepet, akkor gyorsan rajon, hogy TELJESEN felesleges resze az autonak a kezi valto, egyedul azert letezik, mert egy tok fapados, faek egyszerusegu, filleres megoldas arra a problemara, hogy a belsoegesu motorhoz MUSZAJ valami attetel hogy hasznalhato legyen

ez pedig a legolcsobb megoldas, ami pl tokeletes azoknak, akiket egy 10-15 evente *talan* jelentkezo kokemeny par szazezer forint padlora vag anyagilag (bar ez is bullshit, mert az automata valto sem romlik el csak ugy magatol, ahogy a manualis sem)

de mindenesetre attol meg egy szutyok, olcso, xar megoldas, sot inkabb kompromisszum, mint megoldas

csak itt a szocializmuson evtizedekig langyos xarral etetett orszagok hozzaszoktak hogy ez a normalis es mara a kultura resze, hogy az a ferfi, aki tud kezzel valtani, mint ahogy te is bemutattad (es ez tenyleg igaz, valoban a kultura resze, de attol meg cimeres bullshit)

...

az meg megint mas kerdes, hogy bizonyos autokban az elmeny reszet kepezi a manualis valto, de onmagaban egy manualis valto nem teszi sportosabba az autot

2021. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Itt tényleg már csak a kényelemről szól minden. Nem leszólom az automatát, de nem vagyunk egyformák. Mindenki magával foglalkozzon. Kinek mi. Miért érdekel az minket, hogy kinek milye van? Miért élünk ilyen világot??!!
2021. okt. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%

Hát baromi nagy szükség volt eddig is a reggeli M2 bevezetőn a kézi váltóra, főleg az 1.5 dízelhez 😂

Ok, egyetértek, van az a kocsi, ami élvezetes kéziváltóval, de ez a jármű állomány 1%-a. A maradék 99-ben csak egy megoldandó kényszer feladat a váltás.

2021. okt. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!