Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol lehet gyakorolni Budapesten?

Hol lehet gyakorolni Budapesten?

Figyelt kérdés

Nem rég, alig egy hónapja van jogosítványom.

Van autóm is, de hát nem a legjobb, közel se olyan jó mint az az autó, amin tanultam.

Biztonságosnak biztonságos, de nem egy kezdő sofőrnek való, nagyon nehéz vezetni.

Míg a gyakorlaton soha nem fulladtam le, ezzel az autóval állandóan. Illetve parkolni is jóval nehezebb vele, de ez van, nekem ez az autóm, hirtelen nincs annyi pénzem hogy lecseréljem, na meg csak 2-3 hete vezetgetem, nem szabadna ilyen korán feladni.

Én egy nagyon tömött lakótelepen lakom, Budapesten, így csak hétvégente tudom gyakorolgatni a parkolást itt, akkor is állandóan orditoznak velem.

Hétköznap délelőtt, mikor van időm, kimegyek a közeli lidl parkolóba gyakorolni, de ott is hiába nincsenek sokan, aki van és türelmetlen, az üvöltözik velem...

Szeretnék a munkahelyemre, a belvárosba autóval menni de arra esélyt se látok, mert ugye eléggé gyakran lefulladok a lámpánál, vagy ha nem, akkor nagyon lassan tudok csak elindulni.

Kéne egy hely, ahol gyakorolhatnék, akár órákig. Akár mindennap, hogy ne tegyem tönkre a közlekedésben résztvevő emberek idegrendszerét.

Amúgyis, nagyon igazságtalannak érzem ha ordítanak velem, kint van a t-betű 2-helyen is, lehet másoknak könnyű bármilyen autón vezetni, de nekem ez az autó még nagyon idegen.

Jó lenne ha lenne egy ideális hely, az se baj ha fizetős, tudtok esetleg ilyenről? Szuperebb lenne, ha Újpest közelében lenne, vagy ott.

De nyilván nem kívánság műsor ez.


Ezen kívül, esetleg van valami tanácsotok, egy kezdő vezetőnek?


Köszönöm!



2021. okt. 10. 11:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot tudok javasolni: próbáld meg elválasztani azt, AHOGYAN mondanak neked valamit attól, AMI MIATT mondanak valamit. Ugyanis így fogod meglátni, mik azok a hibák, amelyek idegesítenek másokat. Ha ez pusztán annyi, hogy túl lassú vagy, akkor nyert ügyed van, mert kizárólag gyakorolnod kell, semmi több. Ha viszont más hibákat is látsz az üvöltözések előzményében , akkor azokra a konkrét szituációkra kell rámenni.


Amúgy meg kertvárosokban tudsz aránylag kisebb forgalomban gyakorolni. Ha pedig az autó kezelése okoz gondot, akkor valóban a hipermarket parkolók vagy mondjuk az Óbudai-sziget főútja a jó.

2021. okt. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kimész a tesco parkoló sarkába, bójákkal, és ott.
2021. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2-baj van összesen, lassú vagyok, és nem érzem a kuplungot, tehát lefulladok.

Bepánikolok, ha rám ordítanak, alltalában nagyon trágár szavakat mondanak.

Főleg mikor parkolok ki, és nyílván az még elég lassan megy, és ráadásul szoktam javítgatni is. Mikor sokan vannak egyáltalán nem javítgatok, beparkolok nagyjából úgy normálisan, és várok akár 1-órat is, hogy kevesebben legyenek és javíthassak.

Valamiért nekem nagyon traumatikus ha így viselkednek velem.


A lassúságon, és a kuplungkezelésen kell javítani, egy üres vagy közel üres parkoló lenne a legjobb barátom.

Itt a közelben, Káposztásmegyeren van egy kertvárosi rész, köszi hogy eszembe jutattad, lehet az megoldás lenne, addig eljutni is csak 5-perc innen. :)

2021. okt. 10. 11:20
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Menj éjjel.

Akkor nem igen van forgalom a kertvárosban.

2021. okt. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Végülis csak azt nem írtad le hol laksz. Budaörsön pl. a volt Bricostore körüli rész elég kihalt szinte mindig. De lehet neked nem elérhető
2021. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
De leírta, kápmegyer mellett...
2021. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb bevásárlóközpontok parkolóiban (Auchan, Tesco, Obi, Bricostore stb.) Amúgy gyakorolj pl. hétvégéken kora reggel.
2021. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Nehéz vezetniii? Mit értesz ez alatt? Ha valami nehéz benne nem lehet, hogy elromlott? ha nincs szervókormány akkor azt nehéz tekerni, de azon kívül nem igen tudok semmi ilyenről.

Amúgy meg parkoló. Ha van jogsid akkor igazából bárhol, de a parkoló a legjobb és éjszaka.

2021. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

3: ja nem érzed a kuplungot. Azt nem kell érezni, csomónál nem is lehet. Azt látod, hogy mozog az autó és rezonanciát figyelsz. Figyeled a motor jeleit. Nyugodtan kezeld durvábban a kuplungot, nem fog megkottyanni hidd el. vagy ne adj gázt és úgy kuplungozz.


A csúnya szavakat sz*rd le, sokaknak annyira nulla élete van, hogy idegesek, sietnek, nem tudják beosztani az életüket. Ne érdekeljen. Ha szépen parkolsz be akkor parkolj be szépen! Én is letojom, van időm, nem sietek. Mások agresszívak, de nem kell velük törődni. Majd megelőz és karambolozik. Ennyi, megtanulja

2021. okt. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Beulsz az autóba és elindulsz. Menj vele kirándulni. Mindegy merre.

Közben ha van kedved gyakorolhatod a parkolást, elindulast, mindent.

2021. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!