Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Land Rover luxusmárkának...

A Land Rover luxusmárkának számít?

Figyelt kérdés

Hova kategorizálható? Gondolom a Mercedes alá, de kb milyen kategóriájú autók?

Nagyon sok jómódú személyt láttam Land Rovert vezetni, ezért merült fel bennem a kérdés hogy ez mennyire számít luxuskocsinak? Én mindig csak egyszerű terepjáróként tekintettem rá, de most felkeltette a figyelmemet (nem értek az autókhoz különösebben, ezért a kérdés) . A válaszokat előre is köszönöm.



2021. okt. 11. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

igen

egy szinten van a német prémiumokkal

2021. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A Land Rover már rég nem arról szól amiről egykoron. Manapság már farokméregetésre használják gazdagék akik ki akarnak tűnni még jobban a BMW-s tömegből... De ugyanolyan "maffia" autó mint az ML Merci és társai. A Range Rover meg erre hab a tortán.
2021. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:
100%

Ahogy a 2-es irja.Régen az igazi elpusztíthatatlan bárhol bármilyen terepen elboldogulo igazi terepjarókat gyártott a márka.

Ma már amiket készít burzsujéknak való,különc vagyok/ki vagyok-mi vagyok/annyi pénzem van magam sem tudom mennyi és ezt minden képpen meg is akarom mutatni a világnak tipusu gépeket termelnek.Régen borostás munkás férfiakat láthattál a volánjuk mögött ma meg már kb 80%-uk anyunak megvett szilikon kúrára/körmöshöz/fodrászhoz járó kocsik ezek.

2021. okt. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
#1 Mármint árban. Minőségben messze alattuk, mindezt úgy, hogy ők is nagyot zuhantak.
2021. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a Range Rover. Tudtommal egy cég és direkt a luxuskategóriát célozzzák. Vagy hát annak az alját.


A Land Rover számomra abszolút nem "luxus". Volt nekünk és semmi luxus nem volt benne, cserébe állandóan volt valami baja.

2021. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm. A Range Rover nem egy különálló márka :D. Nincs ilyen, hogy egy cég, meg nem egy cég, meg külön beszélünk róla. Utolsónak a Land Rover nem luxus, de a Range Rover igen :DDDDDD


A Range Rover a Land Roveren belül egy TÍPUSMEGNEVEZÉS. Ugyan úgy mint a Defender, vagy aaaa.... izé, a másik. Discovery.

Ugyan úgy mint a Volkswagennél mondjuk a Passat. Minden Passat Volkswagen. Minden Range Rover Land Rover. Ott van hátul az összesen a Land Rover logó. Azért mert az elejére az van írva hogy Range Rover, nem különálló márka. Nem két cég. TÍPUSMEGNEVEZÉÉÉS! Nincs olyan márka, hogy Range Rover. Nincs olyan cég. TÍÍÍPUUUUS.

2021. okt. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nyugi, vegyél be egy nyugtatót :) Nem lehet mindenki olyan tájékozott ebben a témakörben, mint te. Típus. We get it now.

Én eddig azt hittem, hogy a Range Rover az olyan, mint mondjuk a Toyotának a Lexus, vagy a Nissannak az Infiniti. Köszi a helyesbítést, habár a stíluson csiszolhatsz még, akkor is, ha anonim.

Akkor is marad a lényege a válaszomnak. A Land Rover önmagában nem luxusmárka, de van néhány luxuskategória aljára pozicionált TÍPUSA, i.e. Land Rover Range Rover (amúgy meg milyen gáz típusnév ez már, nem csoda, hogy sokan 2 külön márkának gondolják). (így megfelel?)

2021. okt. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs szerintem a stílusommal, nem anyáztam, nem káromkodtam, leírtam. Csak a fejemet fogom egyes embereken :D. Hogy nem értetek valamihez, nem tudjátok mi hogy van, keveritek teljesen a szezont a fazonnal, de a véleményetek az megvan róla és le is írjátok a hülyeséget. A többiek meg bólogatnak, hogy igen, igen! Milyen igaz!


Ezeknél a márkáknál kár luxus-ról, meg nem luxusról beszélni. Hogy luxusmárka... A Rolls Royce az, ami egyértelműen oda sorolandó, mert az nem gyárt 10 millióért 1.4 turbóbenzint, vagy 2.0 turbódízelt. Vagy a Bentley.

De amúgy meg a Merci luxusmárka? Vagy az Audi? Meg a BMW? Egy Mercedes A160 mitől luxus? Nem az. S osztály a luxus. Tehát márkán belül is van ilyen, meg olyan. De akkor innentől kezdve a Merci sem luxus?


Szóval egy márkára így rámondani, hogy luxusmárka vagy nem... Márkán belül vannak modellek, amik feljebb vannak pozícionálva.

És van néhány olyan márka, ahol minden termék felsőkategóriás. Nincs egyértelműen olcsóbb típus mint a maradék. Nincs kismotoros. Nincs kis méret. Nincs fapad. Nincs 15 colos acélfelni, meg kurblis ablak.

2021. okt. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván szerinted nem volt baj a stílussal, különben nem úgy írtad volna :) Nem csak akkor van "baj" egy stílussal, ha valaki káromkodik. Természetesen senki nem hiszi a saját stílusáról, hogy baj lenne vele, ezért hasznos néha külső visszajelzésekre odafigyelni.


Szerintem a "luxus" egy megfoghatatlan, szubjektív mentális reprezentáció, ezért gondolkozik szinte mindenki másképp erről.


Melyik része hülyeség a véleményemnek? Hisz ugyanazt írjuk szinte: Land Rover alapvetően nem "luxus", de van néhány típusa, amit feljebb tettek, mind árban, mind minőségben. Szerintem egy 24+ milliós autó már tekinthető a "luxuskategória" aljának, nem? Nyilván onnan felfele egyre nagyobbak az árbeli különbségek, de egyre kisebb a kézzelfogható, érzékelhető minőségbeli javulás.

2021. okt. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!