Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel pótolható a kocsi...

Mivel pótolható a kocsi generátora ideiglenesen?

Figyelt kérdés

Franciaországban megadta magát a generátor, de vissza kell érnem időben Angliába. Találtunk egy itteni szerelőt, de csak péntekre jönne meg az alkatrész, bontósat vagy máshonnan származót nem rak bele.


Csütörtökön reggel 8-ra munkában kell lennem, de így nem érek haza, a szállítás pedig most elég körülményes.


Lehetséges lenne kiváltani a generátort akármivel? Mondjuk ah szereznék egy benzines aggregátort elpöfékelhet itt mellettem a kocsiban, pár hosszabbító kábellel pedig az akkumulátorba tudnám vezetni a feszkót.


Ha jól tudom az indítómotor elég sok ampert venne fel, szóval feltölteném az aksit az aggregátorról, vagy bármiféle akkumulátor töltőről, és amíg indítom a kocsit addig lehúznám a töltést róla, majd amikor már jár a motor akkor vissza teszem a töltést az akkumulátorra.


Ez a megoldás működhet? Vagy tudna valaki jobbat mondani?



2021. okt. 11. 17:14
 1/9 krwkco ***** válasza:
100%

Egy aggregátor és akkumulátortöltő együttese az szerintem működik. Arra vigyázz, hogy a kipufogógáz ne a fülkébe menjen.

A generátor nagyáramú részét válaszd le elektromosan, mert úgy is lehet zárlatos, hogy fogyasztóként működik.

2021. okt. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:
100%
De ha tudsz bontóból megfelelő generátort szerezni, akkor pár szerszámmal fel tudod rakni. Vagy bárki fel tudja rakni, aki már fogott a kezébe csavarkulcsot. Pl. egy kamionparkolóban várakozó sofőrök. Hacsak nincs nagyon beépítve más dolgok mögé.
2021. okt. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A benzines aggregátor ötletét elfeledném.

Mivel a mostani áramfejlesztők már mind belső fesszabályzósak, ha mechanikailag és elektromosan kicsit kreatív vagy, akkor szinte bármilyen generátort fel lehet rakni.

Lényeg, hogy a hajtást (az ékszíjtárcsákat) egy vonalba tudd hozni az, és hogy a gerjesztőkört illetve az akkukábelt rá lehessen csatlakoztatni.

Ha nem vagy egy barkács tipus, akkor indulás előtt töltsd föl az akkut, és egy másik -szintén töltöttet- tegyél a csomagtartóba.

Szükség esetén még mindig egyszerűbb egy akkucsere....(szerintem)

2021. okt. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen autó, de egy óra alatt biztosan le lehet szerelni.

Elképzelhető, hogy egy filléres bigyusz kell csak bele (pl. elkopott a kefe)

Még csak hétfő van, holnap lehet, hogy a legelső autósboltban megkapod a hozzávaló.

Legalább próbáld meg!

2021. okt. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az aggregátor+töltő elméletben működik, gyakorlatban baromság. Meg kell javítani vagy tenni rá egy bontottat. Csak van Franciaországban másik szerelő is, nem csak ez az idióta. Milyen típus amúgy?
2021. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Felesleges aggregátort szerezni és azzal bohóckodni. Keress egy másik szerelőt aki vagy tud hamarabb generátort szerezni vagy hajlandó bontottat berakni, a lényeg hogy megértse a problémádat.
2021. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Fényes nappal jönnék vele haza, így nem kell tompítottat égetni. Rádió, szellöztetés stb off.

Vegyél egy erősebb akkumulátortöltőt és 1.5-2 óránként állj meg fél, egy órákra tölteni benzinkúton. Szerintem adnak áramot.

2021. okt. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 veterán vas ***** válasza:

#7.

Évek óta kötelező a tompított fényes nappal is, és kis "szerencsével" egy 300 km-es úton akár többször is megcsípheti a rendőr.

/pedig egyetlen büntetés árából lehet venni egy vadiúj feltöltött akkumulátort/

2021. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, mi volt a megoldás?
2021. okt. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!