Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számít, hogy milyen akkumuláto...

Számít, hogy milyen akkumulátor töltővel töltöm az autó aksimat?

Figyelt kérdés
Vonzó az olcsó, jól kinéző, egyszerű töltő. Ha jól emlékszek Bosch 340A vagy 440A az akkum. Tapasztalatok? Tippek?

2021. okt. 12. 20:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem, 330A, 45Ah, 12V.
2021. okt. 12. 21:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Aldi/Lidl töltőt, az tökéletes lesz hozzá és olcsó.
2021. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Valaki magyarázza el, minek kell egy autóhoz, amivel járnak, akkutöltő. Harmincharmadik éve vezetek, de eddig még sosem voltam rászorulva. A generátor tölti az akkut. Ha az akku döglődik, magas az önkisülése, egy töltővel csak elodázni lehet a cserét. Ha a generátor nem tölt rendesen, és használat közben is lemerül az akku, egy töltővel csak eltolni lehet időben a generátor megjavítását.

Szóval miért is van szükség rá?

2021. okt. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki városi rövid távokra, vagy ritkán használja az autóját, akkor a generátor nem tudja feltölteni, illetve nem tud annyit beletölteni mint amennyit kellene. A tartósan alacsony feszültség (12,4 V alatti) pedig szulfátosodáshoz és az akku idő előtti tönkremenetelét okozza.

Ilyen használat mellett szükség van egy töltőre vagy esetleg egy napelemre. Én ez utóbbit használom egy ritkán üzemelő autómnál, de a tartósan borús napokon arra is rá kell töltenem.

2021. okt. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mit jelent a ritkán? Amikor a járvány volt, kb. heti egyszer ültem bele, egy rövid, max. 5 kilométeres bevásárló útra. Mégsem kellett tölteni.
2021. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pl van feleség és felkapcsolva hagyja a lámpát.


Vagy tönkrement az akku ratoltok hogy haza tudják menni


Más oka nincs.

2021. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 veterán vas ***** válasza:

"tönkrement az akku, rátöltök hogy haza tudjak menni"

Jó ötlet, de mi a valóság alapja?

Tegyük föl, horgászol a haverokkal/családdal és induláskor BUMMM! letérdel az akku.

Megesik.

Na de az mennyire életszerű, hogy véletlenül a csomagtartóban van a töltő, sőt, ott az tóparton találsz egy 220V-os dugaljat?

Szerintem nem sok.

2021. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Erre a célra van bikakábelem.

Segítőkész autós pedig akad, tehát hazaérek időben.

2021. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 veterán vas ***** válasza:

#8.

Rendben van, ezt a kábelt erre találták ki.

A kérdésem arra irányult, hogy vajon mit kezdene a kérdező a tóparton egy "olcsó, jól kinéző egyszerű" akkutöltővel? ;)

2021. okt. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha nincs áram, akkor ... ;)
2021. okt. 16. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!