Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az elsősegély és a kresz...

Az elsősegély és a kresz tanfolyamot bármelyik autósiskolában elvégezhetem, vagy csak abban, amelyikben utána vezetni fogok?

Figyelt kérdés
Jelenleg sajnos nincs elegendő pénzem a jogosítvány megszerzéséhez, ezért arra gondoltam, hogy mostanában megcsinálom az elsősegély és kresz vizsgát, majd november-december körül befizetek vezetésre.

2021. okt. 16. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol.
2021. okt. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol megcsinálhatod, de az iskolaváltásnak is vannak költségei. Szerintem érdemes a KRESZ-t is ott csinálni, ahol vezetni fogsz, főleg hogy november már nagyon nincs messze.
2021. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha most azonnal elkezded a kresz tanfolyamot, kb egy hét múlva megcsinálod a próbavizsgát, akkor kér az iskola neked vizsga időpontot, amit november 5-15 -re kapsz. Nagy eséllyel idén még nem fogsz vezetni, kresz után másfél-két hónapot szoktak várni az első vezetési órára, annyira el vannak havazva az oktatók.
2021. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as: városfüggő és iskola függő.

Ha sürgős a jogsi akkor érdemes körbekérdezni.

Nekem Kecskeméten fél évet kellett várni a kresz vizsga után annyira kevés volt az oktató.

Bár nekem nem volt sürgős, busszal is be tudtam kényelmesen járni dolgozni.

2021. okt. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár online is elvégezheted. Az SOS Elsősegély e-learning kurzusából kapsz 500ft kedvezményt a MINUSZ500 kuponkóddal.
2021. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én június elején kezdtem az egészet. Nekem sürgős lett volna a jogsi, pénz nem lett volna akadály, de feleslegesen nem akartam sokat rákölteni (vannak gyorsított vezetéses órák, hamarabb kerülsz sorra, gyakrabban vezethetsz, de elég sok negatívumot hallottam róla, azzal is elhúzódott volna valószínűleg, így pár hónappal később, de jóval olcsóbban lesz majd meg a jogsi).

Hétfői napon iratkoztam be az iskolánál, akkor 35000t fizettem. Szerdáig átrohantam az etitánon, hogy kapjak vizsga időpontot. Egy hónapra rá kaptam. Kresz vizsga után találtam olyan oktatót, aki pár héten belül tudott fogadni, de ritkán. (Előtte sok helyen olvastam, hogy 6-8 hónap a várólista) Így 3 hónap alatt sikerült 24 órát vezetnem eddig. A vezetést 3 részletbe kellett befizetnem (10 óráért 55000). Elsősegély tanfolyam árát tartalmazta az első 35ezres befizetés, aminek az időpontját az iskola határozta meg. Eü vizsgaidőpontot elég hamar sikerült kapni, ezért is kellett valamennyit fizetni (talán 8-10ezer körül).


Ezzel azt akartam leírni, hogy egyrészt nem egyszerre kell befizetned a teljes összeget, másrészt a "november-december körül befizetek vezetésre" kissé elhamarkodott, valószínűleg idén, de lehet, hogy tavaszig nem kell vezetésre vefizetned, illetve, hogy lásd milyen összegekről van szó.

2021. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!