Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan szokjam meg, hogy nem...

Hogyan szokjam meg, hogy nem a kocsival van a baj?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem új kocsit, de ha valami történik mindig megijedek hogy a kocsival van valami. Például:

Egyik nap mentem egy betonkeverő mögött főúton plusz a szél is fújt, emiatt a kocsi úttartása kissé bizonytalan volt minden irányban. Tudtam hogy a légörvények és a szél miatt van, mégis megijedtem.

Olyan gyakran van, hogy megyek egy kicsit jobban füstölő kocsi mögött vagy olyan helyen haladok el ahol a környéken tüzelnek valamit és mikor a fűtéssel bejön a füstszag a kocsiban, mindig megijedek hogy nem-e a kocsim gyulladt ki, egyszer nagyon megijedtem mikor távolabb haladtam egy hengerfejes kocsi mögött amit elsőre nem láttam egy kanyartól és dőlt be a tömény égett olajszag.

Plusz az autómnál gyárilag nem olyan érzékeny a gázpedál mint a legtöbb kocsinál és mindig megijedek hogy valami van a kocsival mert lomha, valójában meg csak nem nyomom eléggé a gázt, erősebb kocsi így ha kicsit is lepadlózom megugrik szóval valójában nem lomha.


Hogyan tudnék ezeken túllépni, hogy ne aggódjak feleslegesen pláne ha ésszel végiggondolva én is tudom hogy hülyeség az aggódás? Amúgy pár éves kocsi szóval baja tuti nincs, szrvizbe is rendszeresen hordom.



2021. okt. 19. 10:59
 1/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Kicsit az ingerküszöbödet kell emelni.

Mikor a fűtés égett szagot nyom be, bennem is van hogy megszólal a kisördög, hogy mi van, ha a kocsival van baj. Olyan is előfordult már, hogy dobálta a szél a kocsit és azt hittem, hogy a kerekekkel van vmi baj.

Összességében megijedni, hogy a kocsival van baj az nem szégyen, csak helyén kell kezelni ezeket a dolgokat.

2021. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki figyel a részletekre, annál ezek teljesen normális dolgok, 20 év után még mindig néha összerándul a gyomrom, hogy kelepel a motor, közben kiderül hogy csak beálltak mögém egy dizellel :)))

Idővel megszokod ezeket, de elmúlni nem fog.

2021. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Na a dízel nekem meg a másik, az előző benzines volt ez meg dízel, néha hallgatom hogy ez bizony csapágyas meg zörög a lánc, aztán valójában semmi csak hát dízel
2021. okt. 19. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Gáz hogy az új autókba minden behallatszik még... én sokkal jobb komfortosabb zajszigetelést várnék el. Tiszta gagyi.
2021. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Mondjuk egy olcsó kis Daciában elhiszem hogy nincs akkora zajszigetelés, egy drágábban egész jó.
2021. okt. 19. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!