Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell helyesen használni...

Hogyan kell helyesen használni a kuplungot, mikor az autó amúgy is lassan halad és elsőbbségadás kötelező vagy jobbkezes utcához ér a vezető?

Figyelt kérdés
Vezetni tanulok és már több alkalommal is voltunk kint forgalomban. Síkon, amikor sokáig megyünk egyenesben, illetve teljes megállásnál, stop táblánál már általában tudom rendesen használni a kuplungot. Tehát a "sima váltás" és a megállás is megy, azonban amikor lassan megyünk, 2-esben vagy 3-asban és egy jobbkezes utcához értünk, nem értem, hogy miért kell benyomnom a kuplungot, amikor se váltás se teljes megállás nem szükséges. Mi a helyes pedálhasználat ilyen helyzetekben?

2021. okt. 25. 19:34
 1/5 anonim válasza:
Csusztatni kell.
2021. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell. Kivéve persze, ha annyira nem lehet belátni, hogy gyakorlatilag lépésben haladgatsz előtte, mert nem látod, hogy van-e ott valaki, akinek elsőbbséget kell adnod.
2021. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fékezel és ha a fordulatszám olyan 1100-ra leesik, akkor visszaváltasz vagy pedig kinyomod a kuplungot, aztán megállsz.
2021. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

"amikor lassan megyünk, 2-esben vagy 3-asban és egy jobbkezes utcához értünk, nem értem, hogy miért kell benyomnom a kuplungot, amikor se váltás se teljes megállás nem szükséges."

Az oktató nem akarja, hogy ha az elsőbbségadásra és a közlekedésre figyelve hagyod lelassulni az autót, akkor a motor rángatni kezdjen.

Ha egy kezdő így csinálja, annak semmi hátránya nincs. Kinyomja a kuplungot, aztán vissszaengedi. Egy kicsit kopik a tárcsa meg a kinyomócsapágy.

Míg ha lelassul és elmulasztja kinyomni, az nem tesz jót a kettőstömegűnek (ha van) vagy ha lefulladhat a motor. Ha meglesz a jogsid és rutinos leszel az autó kezelésében, akkor nem kell majd ezt csinálnod.

2021. okt. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azert kell kinyomni a kuplungot, hogy mivel amúgy is lassan gurulsz és sasolod a jobbkezet ne kelljen még külön a fordulatszamra is figyelned. Szokj hozzá, aztan majd egyedül max nem így fogod csinalni.


En mondjuk egy pest belvarosban főleg VIII szűk belathatatlan jobbkéz-hegyekkel telerakott reszein eleg sokszor igy csinaltam, de mondjuk ahol kenyelmesen ellatsz vagy 100 metert nyilvan nem. Viszont ha a vizsgan a fokozott ovatosságot prezentalnod kell akkor meg mesz minden jobbkeznél kinyomott kuplunggal, ahogy elvarják tőled, es lesz sikeres vizsga meg nagy öröm!

2021. okt. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!