Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha létezne ilyen díj, megnevez...

Ha létezne ilyen díj, megnevezés, melyik európai kisautónak járna az "europai Yaris" vagy az európai Jazz" titulus?

Figyelt kérdés
Megbízhatósági szempontból. Írhatnám az üzem készséget is.

2021. okt. 29. 18:01
A kérdező szavazást indított:
Ford Fiesta generációk (a továbbiakban gen.)
Opel Corsa gen.
Volkswagen Polo gen.
Skoda Fabia gen.
Seat Ibiza gen.
Renault Clio gen.
Peugeot 206/207/208 illetve Citroen C3 gen.
Fiat Punto gen.
Komment, ld alább...
3 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs, de a labjegyzetben nem látszik, szerepelnek még: német, olasz autó is.
2021. okt. 29. 18:03
 2/8 Koaxk Ábel ***** válasza:
Így nehezen értelmezhető mert a Fabia, Polo, Ibiza az kb egy kutya műszakilag! Én német autó párti vagyok szóval ezek közül bármelyikre szavaznék! Most is egy Polo alapjára épített A1 alapjára épített S1-esem van! szóval maga az A1 is kimaradt a listából! :D
2021. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, akkor az A1-est is bevesszuk a listába. Ford Fiesta újabb generáció, 2009-tol, benzines? Mert nekem ilyen van, s végül is ez is német, kölni gyártás. Én nagyon elégedett vagyok vele.
2021. okt. 29. 18:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert írták többen is, hogy jó, a Ford eredetileg amerikai márka, de a kölni Fordok azokat nyugodtan nevezhetjük német autóknak, hiszen a tervezés, a gyártás mind Németországban folyik. S ráadásul az amcsi és német Fordok is teljesen mások. Legalábbis külalakra alig van (van egyáltalán?) hasonlóság, átfedés...
2021. okt. 29. 18:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Pl európai Fusion és amerikai Fusion. Előbbi egy kis SUV vagy mi, a másik meg egy középkategóriás sedan. Az első lampajuk ami közös, oszt ezzel vége is a hason ló-ságnak.
2021. okt. 29. 18:22
 6/8 Koaxk Ábel ***** válasza:
Némi szarkazmus volt abba amit írtam mert az alap Audi A1 = VW Polo! Teljesen felesleges plusz tétel! Ezért nem is lehet objektíven így szavazni mert a listából kapásból 3 autó nagyjából ugyanaz, maximum szubjektív dolgok dönthetnek, hogy egy Fabia egy Polo-hoz képest fapadosabbnak tűnhet! Az A1-hez ami meg nincs a listában főleg mindkettő puritán, de ettől még mind csak sminkelés!
2021. okt. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Yaris már európai. Belgák és franciák tervezték pont azért, hogy a Toyotának legyen egy kelendő európai stílusú kisautója, mert a korábbi

próbálkozásai ebben a kategóriában - amik Starlet néven futottak - közröhej tárágyává tették a gyártót. Talán nem túlzás, hogy a korábbi Toyota kisautók a Yugo vagy a Leyland Mini szintjén álltak technikai színvonalban, a Yaris meg ugyanazoktól a beszállítóktól kapta az alkatrészeket, akik a Clióba vagy 206-os Peugeotba is szállítottak, kifinomultabb lett. Csak a motor volt japán Toyota eredetű, de az úgy sem érdekelt soha senkit a kisautókban, hogy honnan van a motor.

2021. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem vagy a 208 vagy a Clio. Kisautókban a franciák jobbak, nagyautóban a németek.
2021. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!