Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor alacsonyabb egy autó...

Mikor alacsonyabb egy autó fogyasztása, ha kövér gázzal kigyorsítok, vagy ha óvatoskodva pecserészek?

Figyelt kérdés

2021. nov. 5. 17:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja még azt kifelejtettem, nem a gyorsítás közben, hanem összességében, mondjuk 100kmen.
2021. nov. 5. 17:10
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Erősen kigyorsítva, majd tartva harmadgázon a sebességet jobb. Persze ha nem városban értetted a 100 km megtételét...
2021. nov. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én is pontosan így tudom. Jobb mielőbb felváltani. Ha óvatoskodni akarsz, főleg ha nagyon, akkor egészen sokáig is alacsony fokozatban tudod tartani, megnövelve a fogyasztást. Csak azért kérdezem, mert volt erről egy vitám egy barátommal.


Ha valaki másképp tudja, ellenvélemény jöhet csak szíveskedjetek megindokolni, elmagyarázni, miért gondoljátok úgy!

2021. nov. 5. 17:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagy gáz, de nem padlógáz.

Minél nyitottabb a fojtószelep, annál kisebb a veszteség. Padlógáznál viszont nincs lambda szabályzás, túldúsítja a keveréket, ezzel átesel a ló túloldalára.

2021. nov. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Dízelnél mi a helyzet?

Ott ugye nincs fojtószelep, emiatt is magasabb a hatásfok, mert kevesebb a töltetcsere veszteség. Nyilván ha meglehetősen lassan gyorsítasz akkor több ideig pörög a motor magasabb fordulaton a váltogatások miatt. Magasabb fordulattal pedig nő a fogyasztásra gyakorolt mértéke a motor belső ellenállásának.

2021. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 crudy ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=TWBUc4kLjrU

1:15-től.

Az egyetemen pont ettől az Úriembertől hallottam pont ezt a példát.

2021. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Dízellel nincs fojtószelep? Ez nekem új. :)
2021. nov. 6. 02:46
 8/13 crudy ***** válasza:
Nincs, a dízelek minőségi, nem mennyiségi keverékkel üzemelnek. Annyi levegőt juttatunk az égés térbe amennyit tudunk és a gázolaj mennyiségét szabályozzuk. Szegényítjük, vagy dúsitjuk a keveréket.
2021. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Köszi többi mérnökhallgató a lepontozást😂

#5 voltam

2021. nov. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Semmi értelme a kérdésnek.


Kigyorsítva is lehet kevés vagy sok a fogyasztás meg "pecserészve" is. Összességében a legjobb a kettő között ésszel közlekedni.

2021. nov. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!