Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bontott karosszéria elemet...

Bontott karosszéria elemet tudnak fényezni színkódazonosra?

Figyelt kérdés

Adódott egy balesetem, a karosszériás szerint a jobb hátsó ajtóm cserés.

Azt mondta, legjobb lenne azonos színkódú bontott ajtót találni, de pechemre egy nem túl gyakori (Audi A4-ben LZ5L kódú sötétkék) színű autóról van szó, így kétlem, hogy fogok találni színkódazonost.

Ha veszek egy bontott más színűt - feketét példának okáért -, és lefújatom, akkor az mennyire fog megegyezni az eredeti színnel? Tudnak pont olyan festéket keverni, ami az a színkód?

Illetve mennyibe kerül nagy általánosságban pl. egy jobb hátsó ajtó fényezése?



2021. nov. 11. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól le tudják fújni színazonosra. 40-60k körül.
2021. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Még egy kérdés: az első ajtón is mellette keletkezett egy tenyérnyi horzsolás, olyankor az egész elemet kell fújni, ami mégegyszer kb 40-60 ezret jelent, vagy tudják az adott területet fújni?

2021. nov. 11. 20:11
 3/18 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, le tudják másolni, bár mivel idős kocsi lehet nem teljesen fog passzolni. De igen, a legjobb a bontott lenne és olcsóbb is az biztos.
2021. nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudnak sérült festést is javítani. Hívj fel egy-két (jó hírű) fényezőt, és kérj árajánlatot. A karosszériás biztos tud neked ajánlani. Ők szoktak előkészíteni is (gittelés, csiszolás).


#3

A jó fényezők figyelembe veszik, és tudják korrigálni a színt.

2021. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Tudom, hogy így látatlanba ti sem tudtok sokat mondani, de azért mégiscsak egy nagyon sacperkábé ár érdekelne.

Egy bontott hátsó ajtó, annak fényezése, majd felszerelése a régi helyére árban hol áll meg? (közép áron dolgozó szakembereket nézve)

2021. nov. 11. 20:45
 6/18 anonim ***** válasza:

[link]


Hmmm?

2021. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én így számolnék hasra:


10-20k bontott ajtó

50k fényezés (Ezen inkább ne spórolj 10-20 ezreket. Egy mekkmester laikus szemmel is ronda fényezést tud csinálni.)

20k szerelés


Ha bármi sérült még az ajtóban, azok cseréje plusszban (üveg, ablakemelő szerkezet, hangfal).

2021. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

6# Sajnos ez B5, nekem B6os kell, amihez nem igazán találok színkódos ajtót


7# köszönöm a választ, remélem ennél több nagyon nem lesz. ajtóban elvileg nem sérült semmi, hisz lent kapta el a másik autó, tehát ott meg nincs elvileg elektronika, rendesen nyílik/záródik, remélem semmi más baja nincs.


Valaki tud bontoplaza.hu, autoalkatreszek.hu, racingbazar.hu oldalakon kívül ilyen bontott autóalkatrészes oldalakat ahol tudnám nézni? Mert az említettek közül egyiken sincs ilyenhez ajtó.

Vagy érdemesebb bejárni a bontókat és megkérdezgetni?

2021. nov. 11. 21:27
 9/18 anonim ***** válasza:

"Vagy érdemesebb bejárni a bontókat és megkérdezgetni?"


Érdemesebb. Online nem hirdetnek meg mindent.

2021. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Akkor holnapi nap a környéken elmegyek és megnézegetem.


Lehet hogy hülye kérdés de ilyeneknél hogy UNIX, Bárdi nincs karosszériaelem nem? Vagy lehet náluk is?

2021. nov. 11. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!