Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen autóknál ha nézem...

Volkswagen autóknál ha nézem az átlag fogyasztást ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek az autókhoz úgy válaszoljatok :D szóval 2005ös Golfról van szó és az ablaktörlőn vannak gombok amivel lehet nézni az aktuális fogyasztást, átlagot, hány km mentem, mennyire van még üzemanyag stb... és az átlagnál van egy kis 1-es a sarokban amit a gombal áttudok váltani és akkor kis 2-es lesz. Ez mind1 is lenne csak a két szám nem ugyanaz. Melyik mit jelent? Valaki eltudja magyarázni? Képet is készíthetek ha nem világos a kérdés.

2021. nov. 18. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre kettő helyen tudod mérni a fogyasztást. Tehát ha nyomogatod a gombot, a kijelzőn lépked a menüpontok között. És két fogyasztást mérő menüpont van. Semmi gond hogy nem egyforma a két adat, egyiket lehet lenullázták 1000 km-el ezelőtt, a másikat meg 3000-el előtte ezért térhetnek el.
2021. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, de az átlagfogyasztás nem csak a motor beröffentése és kikapcsolása között nézi? Tehát például elindulok egy 10km-es útra és mikor odaértem meg akarom nézni hogy mennyit fogyasztott átlagban. Ha meg elcsapom és megyek vissza az már egy új átlag kellene hogy legyen mert koránt sem biztos hogy ugyanúgy fogom taposni, lehet hogy dupla annyi üzemanyag fogy el. És ha én nem nullázom le manuálisan akkor az átlag az egész oda-vissza út átlaga lesz?
2021. nov. 18. 14:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nem. Átlagfogyasztást onnatól nézi amikor lenullázták. Ha 2005 óta nem nullázták akkor az elmúlt 16 év átlagfogyasztását írja ki.
2021. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 nem biztos, valamelyik kocsi nulláza a számlálót x km után.
2021. nov. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Huh én ezt nem tudtam. Azthittem hogy csak bekapcsolástól kikapcsolásig és aztán tiszta lap, nullázza magát. Hát jó tudni. Köszi a válaszokat.
2021. nov. 18. 15:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 1es az ún. napi számláló. Beindítod az autót, mész vele, és leállítás után ha 3 órát nincs ráadva a gyújtás, nullázza magát. Nagyon hasznos, mert láthatod, hogy milyen fogyasztást hozol ki a hétvégi kiránduláson pl.

A 2-es pedig csak akkor nullázódik, ha te lenullázod. A VW-nél sosem nullázódik le, ha nem piszkálod.

2021. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na így a legérhetőbb, köszi 6os! Volt a mesternél még év elején és ő valahogy átette 2-esre, fogalmam sem volt mi az és elég érdekes számokat dobott ki átlagra, néztem is mondván nemigaz hogy ennyit eszik. Akkor így már érthetőbb, ha már nálam van a kocsi egy ideje és az előző tulaj se nullázta akkor elég nehezen mozog az a szám ha pár éves adat összejön.
2021. nov. 18. 18:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Asszem ha hosszan nyomod a gombot akkor rakja át 2-esre
2021. nov. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak meg kell nyomni és váltogatja. A hosszan nyomásra nulláztam le.
2021. nov. 19. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!