Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt aki ért az automata...

Van itt aki ért az automata váltókhoz?

Figyelt kérdés

Én még nem nagyon, ezért kérdezem hátha valaki jobban tud tanácsot adni vagy tudja-e hogy mi lehet. Én mágnesszelepre tippelek de nem biztos.


Adott egy ZF6HP váltó. Alapvetően szépen vált, szépen kúszik, nem pörgeti a motort, csak néha jön elő probléma kettesből hármasba váltáskor a következők közül valamelyik:

-üt egy aprót vagy egy kicsit nagyobbat

-ránt egy apróbbat

-közvetlenül váltás előtt kb 300-al emeli a fordulatot majd észrevétlenül, vajpuhán vált

De nem mindig jön elő valamelyik tünet, csak ritkán és főleg akkor ha lassabban nyugodtabban gyorsulok a kocsival, ha erőteljes a gyorsulás akkor szinte soha sincs gond. Ezen kívül minden sebességet szépen vesz fel-le. Ha négyesből kapcsol le hármasba ott sincs probléma soha, csak kettesből hármasba. Sebességeket mindig megtalálja, túlpörgetni sem szokta a motort.

Olaj a szűrővel nemrég lett cserélve, előtte is megvolt már ez a probléma, azt hittem ez meg oldja de nem. Az igaz átöblítve nem lett a váltó.


Én mágnesszelepre tippelek, bár úgy tudom ennél a váltónál legbelül található a hármas így túlmelegedés miatt pl.


Esetleg másvalaki aki jobban ért az automatákhoz?



2021. nov. 19. 22:21
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!