Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson hengerfejéből hány mm...

Simson hengerfejéből hány mm szabad le esztergálni?

Figyelt kérdés
2021. nov. 23. 13:33
 1/7 Vortrex ***** válasza:

Mi célból? Szerintem max 0.5mm-t, mert összeverne a dugattyú a gyertyával, de egyébként azt egy tolómérővel ki lehet sakkozni, hogy a dugattyú felső holtpontja és a betekert gyertya között mennyi hely marad, lényeg, hogy ez a szám pozitív maradjon.

Én egy darab 0.2mm-es fogással húznám síkra valami nagy rádiuszú késsel, de kéne hozzá esztergálni egy 14x1.25mm-es emelkedésű készüléket is előtte, amire fel lehet fogatni az esztergáláshoz.

2021. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Esetleg 4 pofás tokmányba be lehetne fogni?

Persze úgy hogy ne nyomja be a hűtő bordákat+ arra gondoltam hogy egy rossz gyertyámat kiberhelem azt belehajtom a hengerfejbe majd megtámasztanám forgó csúccsal. Járható út lehet? Ja és akkor max 0.5mm-ert vegyék le belőle?

2021. nov. 23. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Végem, kérlek gyújtsatok meg.
2021. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vortrex ***** válasza:

Szerintem jópofa, én is csináltam ilyen ökörségeket :D


Tokmányba ne fogd be, mert az se központos, se párhuzamos, se stabil nem lesz. A gyertyás ötlet a semminél jobb, de a gyertyának is hatlapú a feje, azt se tudod négy pofás tokmányba normálisan befogatni. Meg ez így gány, mennyi idő volna egy darab átmérő 20-as vasra M14x1.25-ös menetet esztergálni normális homlok felülettel, 10 perc? Akkor normálisan homloklapra lehetne húzni a menettel, hogy biztos ne üssön.


Meg én inkább azt mondom, hogy max 0.2-0.3-at egy fogásból 0.05-os gépi előtolással, csak már ez is olyan kis fogás, hogy kenni fogja az anyagot, nem lesz olyan szép a felülete, 1000-res csiszolópapírral még simogatni kell, de ha nem tisztulna ki a felület, akkor még 0.5-ig jó vagy.


Egyébként mit akarsz vele elérni? Ha csak lesíkolni, akkor ok, de ha egyébként nincs baja, akkor ettől olyan nagy tuningot ne várj

2021. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Belereszelt a felfekvő felületbe valami kontár és így gondoltam volna megjavítani.
2021. nov. 24. 02:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül egy új? Amennyi időt ebbe beleölsz, annyi idő alatt diákmunkával is megkeresed az árát szerintem...
2021. nov. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vortrex ***** válasza:
Azért ez nem akkora mutatvány, akinek van rá lehetősége és szaktudása annak egy negyed órás kaland. Nem kerül semmibe, és a saját munkád gyümölcsét élvezheted amikor összerakod a motort és beindul, szerintem szakmailag ennél nagyobb élményben ritkán részesül az ember, a megszerzett tapasztalatról és készségekről nem is beszélve
2021. nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!