Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson akkumulátor töltés? Tö...

Simson akkumulátor töltés? Többi lent

Figyelt kérdés

Egy yson szerlő azt mondta hogy ha a töltőtekercs feszültsége nem haladja meg az akkumlátor névleges feszültségét 1,5V al akkor nincs szükség fesszabályzóra se töltésvezérlőre

Ez igaz?



2021. nov. 26. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, csak tölteni Sem fog. Az sem mindegy, hogy a csúcsértékről beszélünk, vagy az effektív értékről a tekercsnél.
2021. nov. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ tegnap vettem egy ún. EWR-t az mire jó ?Mert nekem a boltban azt mondták hogy az egy feszültségszabályzó ha az ad 12V egyenáramot akkor az már tudja tölteni az akksit nem?
2021. nov. 26. 07:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen az a töltő. Nekem nincs tapasztalatom vele, mert amit 90-ben kaptam új simsont, egy évig a garázsban állt, amikor jogsim lett, akkor jöttünk rá, hogy totál félee van kötve minden. (Egyik irányba 3 index égett, másikba 1 és nem akart villogni, később kiderült, hogy nem is tölt)


Akkoriban vagy horror volt az ára, vagy nem lehetett kapni, így kihajítottuk az egészet, és raktunk bele egy standard indexrelét, meg építettem fillérekből egy graetz híddal meg egy tranzisztorral egy fesszabályzót, az működött évekig.


Egyébként igen, ez egy speckó indexrelével van összekapcsolva.

2021. nov. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt találtam róla, az első kommentben van egy kapcsolási rajz a belükről is.
2021. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as le tudnád írni hogy pontosan miből építetted azt a feszabályzót?
2021. nov. 26. 09:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Illetve csak a fesszabályzó volt bekötve?Töltésvezérlő nem volt?
2021. nov. 26. 09:31
 7/9 anonim ***** válasza:

kérdező! Egyszerűbb ha regisztrálsz az index fórumába, ott megkeresed antotalcarban a szimó topikokat...összetartó, segítő szimósok vannak ott, letölthetsz mindínféle kapcsolási rajzot, szerelési videót.

A yutubon vannak szimó szerelés videók, villamosság is.

Ma már nem kell mindenféle kütyü a töltéshet(régen sem) diódákkal mindent meg lehet oldani. zener dióda, meg minden más..

2021. nov. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazából autóknál azt látom, hogy úgy szabályoz a cucc, hogy ne legyen több a kapcsokon, mint 14 V.


Ezt a szabályzót csináltam meg, akkor nem tölt túl.


Kellett hozzá egy tanzisztor BD 249 volt otthon, tudom nem a legideálisabb, referenciának meg egy 14V körüli zener dióda, aminek a feszéből úgyis lejön 0,7 V, plusz egy ellenállás. Ja és egy graetz híd volt az egyebirányító. Először gyerek fejjel csak azt akasztottam rá, meg is öltem idővel az akksit.



Ahogy elnézem a kapcsolást, amit belinkeltem, az ewr a full pozitív félhullámokat ráengedi az akksira, amíg az el nem éri a referenciafeszültséget, utána meg nem nyit ki a tirisztor, csak ha leesik valamennyire. Tulajdonképpen egy hiszterézisesnkomparátort építettek a műveleti erősítővel.


Nekem elég szimpatikus megoldás.

Régen sosem tudtam mi van a fekete dobozban pontosan.

2021. nov. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Simson S51N ***** válasza:

Az Ewr nem töltő, hanem elektronikus váltóáram-szabályzó.

A Simson töltője az Elba vagy a Segu.

2021. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!