Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez minden sofőrnek jön reflexből?

Ez minden sofőrnek jön reflexből?

Figyelt kérdés

Ha egy autó bármilyen körülmény között megcsúszik, elveszti a tapadást akár elől, akár hátul, akkor olyankor minden sofőr érzi, hogy mit, mennyit és hogyan kell csinálni, hogy elhárítsa a veszélyt?

Persze mindezeket nem nagy sebességeknél, nyilván.

Sokan látom és hallom kérdezik ebben az időszakban, hogy olyankor mit kell tenni meg merre kell tekerni kormányt stb...

Hát abban a pillanatban szerintem marhára nincs idő azon gondolkodni, hogy na akkor most hogy is kellene.



2021. nov. 26. 22:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%

Dehogy érzik.

Ezt gyakorolni kell tanpályán, hogy ne csak a szerencsén múljon merre tekered a kormányt.

2021. nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
a 90%-nak nem jön reflexből semmi, csak a pánik, jobb esetben még a fékbe talán bele tudnak állni, de ennyi.
2021. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a legtöbben ösztönösen rosszul reagálnak és csak még nagyobb bajt csinálnak. Ezért javasolt egy rántópados vezetéstechnikai tréningen részt venni, ahol ezt meg lehet tanulni.
2021. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jön reflexből. A legtöbb sofőr vészfékezni sem tud rendesen, mert tanpályán csinálta oktatás alatt kb fél tucatszor és simán lehet hogy még sosem volt rá szüksége. Alul vagy felülkormányzottsággal pedig sokan egy élet alatt nem találkoznak.
2021. nov. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Tükörjégen tekerheted a kormányt amerre akarod, az autó meg megy amerre ő akar. Vizes úton, kopott gumikkal is megeshet -aquaplaning:


[link]


Más esetben a leglényegesebb, hogy ne essél pánikba, ezért is érdemes gyakorolni.

Ne fékezz, ne adj gázt, apró kománymozdultokkal próbálj korrigálni egészen addig, amíg érzed, hogy hatásos.

2021. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Közel sem mind, ha 10 ember megcsúszik abból 9-et csak az oszlop, fa, árok, korlát állít meg.
2021. nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kezdőként első télen sikerült rommá törnöm az autót megcsúszás miatt. Később gyakoroltam, direkt havas (természetesen nem forgalmas) helyeket kerestem és szándékosan csúszkáltam. Kimondottan élvezetes volt. Utána még közel 30 évig vezettem és nem volt olyan megcsúszás, amit ne tudtam volna kivédeni vagy megfelelően kezelni.
2021. nov. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Koaxk Ábel ***** válasza:

Alulkormányzott autót nem annyira jól lehet kezelni, viszont a túlkormányzott kocsival szépen lehet játszani (pl: driftelni), nem véletlenül szeretik az autó fanatikusok a hátsókerék meghajtást!


Ez nem jön magától, rengeteg rutin kell hozzá, na meg ilyen szituáció is.


Az átlag közlekedésben nem tanulsz meg ilyeneket, mert ezek általában extrém körülmények között jelentkeznek egy átlag sofőrnél.

2021. nov. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
nem, szinte senkinek nem jön reflexből. Még azok is, akik úgy gondolják, hogy igen, rendszerint elvéreznek vezetéstechnikai pályán
2021. nov. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!